У Києві планують парковки для велосипедів та транспорту біля станцій метро на Виноградарі

У Києві планують парковки для велосипедів та транспорту біля станцій метро на Виноградарі

Під час перевірки стану будівництва метро на Виноградар очільники Києва також вели розмову про створення перехоплюючи парковок для автомобілів біля майбутніх станцій метро.

Зокрема, перший заступник голови КМДА Микола Поворозник зауважив, що поряд з майбутніми станціями, які розмістять на відстані від житлової забудови, доцільно створити перехоплюючи парковки. Адже дві станції – «Мостицька» та «Маршала Гречка» (нині вулицю Маршала Гречка перейменовано у вулицю Івана Виговського) буде розташовано на окраїні міста. Тут зручно буде залишати приватний транспорт та користуватися метрополітеном тим, хто приїхав у столицю у справах.

Крім того, влада столиці збільшить кількість парковок для велосипедів. У 2020 році «Київтранспарксервіс» має замовити встановлення паркувальних велостійок біля закладів культури, освіти, охорони здоров’я, об’єктів транспортної інфраструктури, у парках та скверах міста Києва. Загалом планується встановити 681 паркувальну велосипедну стійку на 204 майданчиках. Перелік майданчиків затверджено розпорядженням Київської міської державної адміністрації № 79.

Як повідомляє пресслужба КМДА, відповідно до Концепції розвитку велосипедної інфраструктури в місті Києві, серед типів велопарковок обрано стійки для велосипедів, оскільки вони розраховані для одного чи двох велосипедів та є оптимальним рішенням для короткотривалого паркування.

Фінансування робіт буде здійснюватися за рахунок бюджетних коштів.