У каналізації Києва знаходять живих собак та автомобільні деталі

У каналізації Києва знаходять живих собак та автомобільні деталі

«Київводоканал» звернувся до містян з проханням не засмічувати каналізацію.

Як повідомила пресслужба компанії, щодня спеціалістам водоканалу доводиться ліквідувати від 30 до 40 засмічень, які виникають у мережах і перешкоджають руху стоків до станції очистки - Бортницької станції аерації.

-Задній міст від автомобіля «Москвич-412», колода для рубки м`яса, автомобільні акумулятори та навіть живий пес породи королівський дог - це найбільш вражаючі знахідки, які нашим фахівцям доводилось вилучати з київської каналізації. Але й менш громіздкі речі - такі, як іграшки, ганчір’я, підгузки та рештки їжі - можуть призвести до заторів і стати причинами аварійних ситуацій, - пояснили у пресслужбі.

За 2019 рік було прочищено майже 1000 кілометрів каналізаційних мереж з метою профілактики засмічень та безперебійної роботи каналізації міста. Вартість робіт по прочистці 1 погонного метра каналізаційних мереж складає 60 грн. За 11 місяців 2019-го року у «Київводоканалі» витратили на це 52 млн 723 тис. 800 грн.
Серед основних причин виникнення засмічень:

  • відкладення жирових накопичень на стінках труб системи каналізації, 
  • збільшення кількості закладів громадського харчування в місті, які не обладнані жироуловлювачами,
  • активне використання миючих засобів при одночасному зниженні водоспоживання мешканцями та підприємствами,
  • відсутність культури користування побутовою каналізацією (сміття і засоби гігієни у внутрішньобудинкових мережах),
  • зношеність каналізаційних трубопроводів.

-Кількість засмічень росте з кожним роком. При цьому кошти, які ми витрачаємо на прочистку каналізаційних мереж можна було б витрачати на їх модернізацію і заміну труб. Зважаючи на це, давайте прямо зараз почнемо поводитись з міською каналізацією цивілізовано, - закликали у «Київводоканалі».