У столиці покажуть класику світового кіно

У столиці покажуть класику світового кіно

Сьогодні у Довженко-Центрі відбудеться спеціальний показ фільму “Людина з Арану” (1934, Ірландія) видатного режисера, володаря “Оскара” та венеційського “Золотого лева” Роберта Флаерті (США, Канада).

Це новаторське для свого часу поєднання документалістики й ігрового кіно про виклики щоденного життя Аранських островів, що у західній Ірландії, суворих за природними умовами, проте з унікально красивим довкіллям. Роберт Флаерті (1884 - 1951) - видатний режисер, «батько»  світової документалістики й автор таких енциклопедичних фільмів, як «Нанук із Півночі» (1922) та «Моана» (1926).


Знаковий документальний фільм Людина з Арану» досі залишається одним із найвагоміших творів про західну Ірландію. Прибувши на один з островів для ночівлі, режисер врешті залишився тут на два роки, які він проводить серед місцевих жителів на землях, описаних як «кам’яний пустир … без дерев… без ґрунту». У фокусі стрічки – сім’я, що служить призмою для зображення цілої острів’янської спільноти, що змушена невідступно боротися проти сил природи за виживання в такому несприятливому середовищі. Радикальний прийом поєднання документалістики й художнього домислу в цьому фільмі критикуються за недостовірність зображуваного й невідповідність цілям документального кіно, та водночас незаперечною є мистецька цінність і кінематографічна вагомість цього твору.


Саундтрек до фільму виконають наживо відомі музикант(к)и Уна Монахан (Північна Ірландія), володарка “Золотої Дзиги” Алла Загайкевич (Україна) та Сергій Охрімчук (Україна). Інструментальна імпровізація за мотивами ірландського та українського фольклору в поєднанні з електроакустичними звучанням створить особливий музичний простір на перетині архаїки та авангарду.

Алла Загайкевич – володарка призу української кіноакадемії “Золота Дзиґа” в номінації “Найкращий композитор” за фільм “Жива ватра” (2017). Авторка саундтреків до фільмів “Мамай” (2003) та “Поводир”(2013). Алла поєднує роботу в жанрах симфонічної, камерної, електроакустичної музики, камерної опери й сучасному медіамистецтві: аудіовізуальні інсталяції, електроакустичні перформанси, музика до кіно та відеоарту.
Уна Монахан – арфістка, композиторка й музикантка з Белфаста. 
Cергій Охрімчук – український скрипаль-віртуоз, що виконує музику в різних жанрах: фолк, джаз, рок, авангард. 

Коли: 23 січня о 19:30 
Де: Сцена 6 Довженко-Центру, вул. Васильківська, 1. (ст. м. “Голосіївська”).
Вартість квитків: 70-120 грн.