Навігатор на 23-те січня: куди піти у Києві

Навігатор на 23-те січня: куди піти у Києві

Сьогодні вже четвер, і ввечері на вас чекає насичена культурна програма. В музеях та галереях відкривають нові виставки - киянам покажуть колекцію Василя Щавинського, метафоричну автобіографію двох митців,  інклюзивний проєкт «Blindman». Крім того, відбудуться дискусія про нішеві видання та їхню роль у сучасному медіапросторі, лекції про теорію розкладів та постконтруктивізм в архітектурі Києва, з охочими поділяться досвідом мандрівки в Африку. А ще - концерти старовинної італійської музики і звуки арфи, нова версія Гамлету іі сучасна комедія, презентація нової української картини"ЕКС" і показ класики світового кінематографу.  

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.

Дар Василя Щавинського (1868–1924)

27 грудня 2019 року музей відзначив день пам’яті Василя Олександровича Щавинського (1868–1924) – колекціонера, глибокого знавця мистецтва та науковця і великого патріота України. Саме цього дня, 95 років тому, він загинув у Санкт-Петербурзі від рук вуличних бандитів. Ми вже ніколи не дізнаємось напевне, чи випадковим було це зухвале вбивство. Адже у буремному 1917 році Василь Щавинський склав тестамент, де заповів долучити своє  художнє зібрання живопису та гравюри Старих майстрів до київської колекції Богдана та Варвари Ханенків.
Виставка, присвячену колекції Василя Щавинського, є результатом багаторічної роботи науковців з дослідження історії та атрибуції творів живопису, графіки та бібліотечного фонду, а також реставраторів – з відновлення шедеврів цього зібрання – надважливої складової нашої культурної спадщини. 

Коли: о 16.00
Де: Музей Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17
Вхід вільний

Це лише моя Мрія / Amit Ari

Виставка «It’s just a dream I had in mind» («Це лише моя мрія») – метафорична автобіографія спільного творчого життя двох художників, Тимофія Строганова та Ірини Мельниченко. Це мережа спогадів, яка пройшла розумову переробку і перетворилася в доступні плями, образи й асоціації.

Коли:о 19.00
Де: Центр сучасного мистецтва «Білий Світ», вул. Пушкінська, 21а
Вхід вільний

Відкриття виставки «Blindman»

У 2018 році графік Володимир Гавриш і сценарист Андрій Беницький створили короткий комікс "Blindman" про незрячу людину, яка торкається стіни й відчуває коливання звукових хвиль, що йдуть зсередини, розходячись поверхнею. Щоб дізнатися більше про інклюзивний проєкт «Blindman», поспілкуватися з авторами та куратором виставки, приєднуйтесь до відкриття.

Коли: о 18.30
Де: America House Kyiv, вул. Миколи Пимоненка, 6
Вхід вільний. Не забудьте паспорт або посвідчення водія для входу. 

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Діалоги про. Нішеві медіа: про кіно і літературу

Головна редакторка літературного видання «ЛітАкцент» Ірина Троскот і редактор видання  «Moviegram» та програмний координатор «Кінокульту» на UA: Культура Юрій Самусенко публічно міркуватимуть про нішеві видання та їхню роль у сучасному медіапросторі. Поговорять про «карти, гроші і два гранти»: де знайти фінансування для нішевого медіа. Дискутуватимуть про можливі репутаційні втрати таких видань. Сперечатимуться або ж зійдуться на спільній думці про те, як малому стати видимим і чи можуть малі медіа стати порятунком від інформаційного шуму. Нарешті, обговорюватимуть конкуренцію у нішевих медіа і як не зійти з довгої дистанції. 

Коли: о 18.30
Де: Книгарня Є, вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

ПАР і Намібія

Що приховують мовчазні піски найстарішої пустелі планети? Де люблять відпочивати морські тюлені? Що робити, якщо пункт пропуску на державному кордоні закритий? Де знайти дикі райські пляжі в ПАР? Про це і трохи більше розповість мандрівниця Ірина Глушкевич.

Коли: о 19.00
Де: Бібліотека КПІ, проспект Перемоги, 37
Вхід вільний, реєстрація 

Життя в світі дедлайнів. Теорія розкладів і тайм-менеджмент

Теорія розкладів – наука про планування робочого часу та складання графіків виконання робіт. У якій послідовності варто виконувати завдання, якщо їх декілька і кожне необхідно встигнути зробити у встановлений термін? Якщо всі завдання неможливо виконати у строк, і порушення графіку виконання завдань невідворотнє, то від виконання яких завдань необхідно відмовитися?
Лектор: к. ф.-м. н., доцент факультету інформаційних технологій КНУ імені Тараса Шевченка Сергій Доценко.

Коли: о 19.00
Де: iHUB, вул. Хрещатик, 10
Вартість квитка: 220 грн.

Постконструктивізм в київській архітектурі

В середині 1930-х конструктивізм поступився місцем неокласичній архітектурі, відомої нам як "сталінська".
Постконструктивізм виник як перехідний стиль через неможливість миттєво замінити одну архітектурну філософію іншою, і одночасно містив в собі елементи суперечливих стилей. На лекції ви дізнаєтесь, що являє собою цей стиль, побачите київські зразки постконструктивізму, проєкти і їх поступову еволюцію, а також дізнаєтеся імена основних майстрів, проєкти яких змінили обличчя Києва.

Коли: о 19.30
Де: Urban Space 500, вул. Б. Грінченка, 9
Вартість квитка: 300 грн., реєстрація 

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

Незвичайна комедія "Селфі зі склерозом"

У рамках Міжнародного театрального фестивалю камерних вистав AndriyivskyFest в Українському форматі Вінницький обласний академічний український музично-драматичний театр ім. М. К. Садовського представляє незвичайну комедію "Селфі зі склерозом" за п’єсою Олександра Володарського.
Майя Михайлівна прожила гідне життя. І сьогодні вона відчуває, що незабаром полине в засвіти. На жаль, своїми спогадами жінці ні з ким поділитися. І співрозмовником стає її власний Склероз. Як виявилося, життя з ним не таке вже нудне й одноманітне.

Коли: о 19.00
Де: Київський академічний театр Колесо, Андріївський узвіз, 8
Вартість квитка: 150 грн.

Гамлет. В. Шекспір

Кожен новий Гамлет - обличчя епохи. Яким воно має бути сьогодні? До чого призводить помста і що таке обов’язок? Чи можливе щастя, коли порушені всі закони буття та яку ціну доведеться за нього заплатити? Сьогоднішній Гамлет - не тільки відповіді на них, - це роздуми про сутність людини, про театр і мистецтво в цілому.

Коли: о 19.00
Де: Театр на Печерську, вул. Немировича-Данченка, 5, 
Вартість квитка: 180 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

Італійське бароко. Концерт старовинної музики

В програмі - твори А. Вівальді, Д. Скарлатті, А. Кальдари, А. Кореллі, Р. Броскі. 
Виконують Валентина Матюшенко (сопрано), Ольга Табуліна (мецо-сопрано), Володимир Кнорозок (фортепіано), ансамбль класичної музики «Фрески».

Коли: о 19.00
Де: Кірха Св. Катерини, вул. Лютеранська, 22
Вартість квитка: 200-300 грн.

Звуки арфи: концерт класичної музики

В програмі:
Клод Дебюссі - Соната Тріо для флейти, альта і арфи
Моріс Равель - Сонатіна Тріо для флейти, альта і арфи
Золтан Алмаші - Тріо для  флейти, альта і арфи
Арнольд Бакс - Елегічне Тіро для  флейти, альта і арфи 
Виконавці: Дмитро Кузьмін - флейта, Валентина Буграк - альт, Ярослава Некляєва - арфа. Після концерту відбудеться спілкування/чаювання з музикантами.

Коли: о 19.00
Де: Національний заповідник «Софія Київська», вул. Володимирська, 24, Хлібня
Вартість квитка: 150 грн.

ВЕЧІР В КІНО.

Показ фільму «Чемпіони»

Фільм розповідає історію тренера з баскетболу, засудженого до громадських робіт. Він отримує завдання зробити чемпіонів з команди людей з особливостями інтелектуального розвитку.

Коли: о 19.00
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, 6й поверх
Вхід вільний, реєстрація 

Фільм “Людина з Арану” (1934) із музичною імпровізацією наживо

Спеціальний показ класики світового кінематографа – фільм “Людина з Арану” (1934, Ірландія) видатного режисера, володаря “Оскара” та венеційського “Золотого лева” Роберта Флаерті (США, Канада). 
Саундтрек до фільму виконають наживо відомі музикант(к)и Уна Монаган (Північна Ірландія), Алла Загайкевич (Україна) та Сергій Охрімчук (Україна). 

Коли: о 19.30
Де: Сцена 6  Довженко-Центру, вул. Васильківська, 1
Вартість квитка: 70-120 грн.

ЕКС / The Raid: Спецпоказ і зустріч зі знімальною групою

«ЕКС» (слово з жаргону революціонерів) означає експропріацію. Фільм розповідає про одну із таких операцій: 1932 рік. Західна Україна. Бійці підпільної української організації проводять пограбування поштового відділення - революційну акцію, з суто політичним підтекстом, яка мала пройти без застосування зброї. Та, всупереч їхнім планам та неймовірному і неодноразовому збігу обставин, «екс» перетворюється на криваву бійню. Тепер вибір у молодих патріотів невеликий: смерть або безсмертя...

Коли: о 19.35
Де: кінотеатр Ліра, вул. Вел. Житомирська, 40
Вартість квитка: 50 грн.