Леонід Косаківський: «Кабмін просив у мене гроші»

Леонід Косаківський: «Кабмін просив у мене гроші»

«Знак Пошани» — таку нагороду від столичної влади отримав Леонід Косаківський, якому 21 січня виповнилось 70 років.

Косаківський став першим мером Києва у часи нашої незалежності. Очолював столичну держадміністрацію у 1995-1996 роки.

На той момент ситуація в місті була важкою: з прилавків магазинів зникли товари першої необхідності, масло й цукор продавали лише по талонах…

Про нелегкі часи свого мерства ювіляр згадував під час зустрічі з першим заступником глави КМДА Миколою Поворозником.

— Леоніде Григоровичу, на зустрічі в КМДА Ви згадали про те, як давали кошти для уряду. Як зрозуміти Вашу фразу: «Кабмін просив у мене гроші»?

— Наведу приклад: коли я був мером, мені зателефонував глава Кабміну Марчук: мовляв, треба виділити гроші для наших моряків-севастопольців. За півроку ми збудували для них 50 квартир. Потім у мене попросили кошти для проведення урочистостей на честь Дня Незалежності. Оскільки в уряді не вистачало грошей, ми профінансували заходи, які проходили у палаці «Україна».

— Свого часу Ви зазнали утисків з боку «людей Кучми». У подальшому, на жаль, така ж доля спіткала й інших керівників Києва. Як Ви вважаєте: чому кожен столичний мер час від часу впадає в немилість з боку президентської влади?

— Це специфіка посади міського голови. На Банковій завжди хотіли керувати Києвом. Конфлікти виникали через питання: хто в місті — господар: обраний киянами мер чи призначений Президентом глава міської держадміністрації. Історично так склалось, що жоден керівник міста, починаючи з післявоєнних років, не пішов за власних бажанням. Усіх, так би мовити «пішли». Лише керівник міськвиконкому Олексій Давидов помер на робочому місці…

— Що можете сказати про законопроект, згідно з яким у мера мають відібрати функції глави КМДА?

— Цей законопроект — небезпечний. Я його вже розкритикував. Ще в часи Кучми я наполягав на тому, що керувати Києвом має лише міська влада.

— Як Вам живеться на заслуженому відпочинку? Виконуєте роль дідуся?

— Внуки від мене далеко — у Сполучених Штатах. Вільного часу немає. Активно займаюся громадською діяльністю. Виступаю в якості експерта під час розроблення програм, пов`язаних із бюджетом і самоврядуванням.