Навігатор на 22-ге січня: куди піти у Києві

Навігатор на 22-ге січня: куди піти у Києві

22 січня Україна та Київ святкують День Соборності, присвячений першому історичному об'єднанню Сходу та Заходу України в 1919 році в одну єдину соборну державу. Також у столиці згадують кіборгів та перших загиблих учасників Революції Гідності. Крім того, сьогодні на вас чекають лекції про таємниці творчості Босха та "Меніни" Дієго Веласкеса, презентація книжки повістей Григорія Гусейнова "Вітер зі Сходу" та інструментальної традиції Середньої Наддніпрянщини, обговорення історії Люблінського сейму, знайомство з фотошколою Bird in Flight та низка концертів класичної музики. 

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ

Живий Ланцюг Соборності на мосту Патона - 2020

Щорічна акція, що присвячена Дню Соборності України та річниці з дня проголошення Незалежності України. Учасники акції символічно
об'єднують береги Дніпра «живим ланцюгом» на мосту Патона в Києві, рухаючись назустріч двома колонами — з лівого берега (символізує Українську Народу Республіку)
та з правого берега (символізує Західно-Українську Народну Республіку).
22 січня 2020 року відбудеться 13-тий Живий Ланцюг Соборності на мосту Патона. Захід передбачає цілу низку цікавих активностей, родзинкою традиційно стане
30-метровий державний прапор, який утворять учасники акції.

Коли: збір о 7.30, початок о 8.00
Де: на лівому березі біля останньої перед мостом зупинки громадського транспорту, на правому березі біля колоннади при вході на міст Патона

Святковий концерт до Дня Соборності

Святковий концерт до Дня Соборності України за  участі студентів та викладачів Київської муніципальної академії музики ім. Р.М.Глієра.

Коли: 16.00 - 18.00
Де: Київська фортеця, вулиця Госпітальна, 24А
Вхід вільний

Презентація видань про боротьбу за Українську державу

Історичний клуб “Холодний Яр” та Національний меморіальний комплекс Герої Небесної сотні - Національний Музей Революції Гідності відзначають Свято соборності проведенням презентацій книг про боротьбу за Українську державу, а саме:
 тому 3 енциклопедії Визвольної боротьби “«Подєбрадський полк» Армії УНР”, поетичної збірки Василя Ковтуна “Дорогою через Майдан”, яка присвячена борцям за волю України; книжки “Жадання фронту” Марка Мельника, – спогади майданівця, який пішов на війну в 2014 р.;  календаря на 2020 р. із 3D вставками “Українці в революції” (упорядник Іван Канівець); книжки “Коліївщина: право на повстання” (упорядник Євген Букет).
Під час презентації Тарас Силенко виконає українські визвольні пісні.

Коли: о 19.00 
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, 2-й поверх Будинку профспілок, майдан Незалежності, 18/2
Вхід вільний

АКТУАЛЬНА ТЕМА

Хода пам’яті з ушанування перших загиблих Героїв Небесної Сотні

Запрошують вшанувати пам’ять перших загиблих учасників Революції Гідності – Героїв Небесної Сотні: Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника, Юрія Вербицького та Олександра Бадери, які загинули у січні 6 років тому.
Хода пам’яті відбуватиметься вшосте. Цю акцію започаткувала Третя сотня, до якої належав Сергій Нігоян – перша жертва під час подій Майдану. Блокпост 3-ї барикади, на якому чергував Сергій Нігоян, було розміщено саме біля Лядських воріт.
У межах ходи відбудуться панахида за першими полеглими біля пам’ятного знака на честь Героїв Небесної Сотні на вулиці Михайла Грушевського, запалення лампадок і покладання квітів, богослужіння за загиблими.

Коли: початок о 13.00
Де: за маршрутом Лядські ворота - вулиця Хрещатик у бік Європейської площі - вулиця Михайла Грушевського до стадіону “Динамо” імені Валерія Лобановського й Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. 

Марка пам’яті Героїв-Кіборгів

У просторі виставкового проекту «Український Схід» відбудеться урочисте спецпогашення марки й конверта «Вони вистояли! Не витримав бетон!», присвячених захисникам Донецького аеропорту.  За участі захисників ДАПу, ветеранів АТО/ООС, міністра інфраструктури Владислава Криклія, міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксани Коляди, генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського, автора марки –  графіка Андрія Єрмоленка та вихованців Київського військового ліцею імені Івана Богуна.  Під час заходу відбудеться також передача музеєві комплекту марок, випущених Укрпоштою впродовж останніх п’яти років, присвяченого захисникам незалежної України.

Коли: о 14.00
Де: Національний музей історії України у Другій світовій війні, вул. Лаврська, 27
Вхід вільний

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.

Виставка Юрія Ямаша "Крим, Рим, Атени"

Тематика живопису Юрія Ямаша доволі різноманітна. В переважній більшості це невеликі серії робіт зроблені під час пленерів. Концепція  виставки – це також пленерні роботи, сюжети яких пов’язані з місцями перебування, подорожей Лесі Українки, що частково віддзеркалюється у назві експозиції – Рим, Крим, Атени. Ще треба зазначити галицький Львів і єгипетський Каїр сюжети з якими також представлені на виставці. При відборі робіт основний акцент робився на Криворівнянські сюжети. Це гуцульське село в кому неодноразово перебувала Леся Українка, на початку ХХ ст., стало своєрідними українськими Атенами в яких знаходили відпочинок, отримували творчу наснагу і безпосередньо творили видатні діячі української культури серед яких знаходимо імена Івана Франка, Михайла Грушевського, Івана Труша, Михайла Коцюбинського, Гната Хоткевича і багатьох інших. 

Коли: о 16.00
Де: Музей видатних діячів української культури, вул. Саксаганського, 97
Вхід вільний

Таємниці великих шедеврів. Дієго Веласкес «Меніни»

Дієго Веласкес - один з найвизначніших художників не тільки 17 століття, але й всіх часів. Він був придворним художником іспанського короля. Написав незліченну кількість його портретів, а також портретів його сімейства і придворних. Як правило, талант в таких умовах чахне. Але Веласкесу вдалося неможливе. І яскраве тому підтвердження - його головний шедевр «Меніни».

Коли: о 19.00
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7 
Вартість квитків: 180 грн.

Босх: таємні коди творчості

Про його життя відомо дуже мало, і саме це породжує величезну кількість містифікацій і легенд. Які послання закодував в своїх роботах Босх? Чи є його сюрреалістичні монстроподібні створення просто плодом геніальної уяви? І чому такі неординарні роботи художника виникають саме в цей час і в цьому місці?

Коли: о 19.00
Де: INVERIA flow space,  вул. Володимирська, 49А
Вартість квитків: 400 грн.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Презентація книжки повістей Григорія Гусейнова "Вітер зі Сходу"

Сюжети нової книжки лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, відомого українського письменника Григорія Гусейнова відтворюють два, обернених на Схід, маловідомих сюжети з історії України. Навіч світ як універс урівноважених між собою сил, що поділений на праведних і грішних не за походженням чи місцем народження, а, як і все суще, за вчинками та мріями.

Коли: о 17.00
Де: Музей літератури, вул. Б. Хмельницького, 11 
Вхід вільний

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Інструментальна музика Середньої Наддніпрянщини | Презентація

Вперше у вітчизняному етномузикознавстві презентується наукове видання з інструментальної традиції Середньої Наддніпрянщини, яка дивовижним чином була збережена не дивлячись на переслідування та геноцид її носіїв у 1930-х роках. Оригінальна антологія підготовлена відділом етномузикології ІМФЕ ім. М.Рильського. Музична традиційна творчість Середньої Наддніпрянщини функціонально і структурно є однією з найбільш розкішних гілок музичного фольклору українців. Проте, її інструментально-танцювальні та кобзарські жанри, специфічні та соціально-загострені, майже зникли протягом минулого століття під жорстоким тиском державної політики. 
У програмі презентації прозвучать реконструкції інструментальних зразків з видання за участі Ярини Дронь (скрипка), Сергія Постольникова (скрипка-повторка), Андрія Левченка (бубон), Євгенії Шульги (цимбали), Миколи Товкайла (бандура), Михайла Хая (бандура, ліра). А також танці під музику US Orchestra за мотивами книги.

Коли: о 18.00
Де: Музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19 
Вартість квитка: 30 грн.

ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ,

У пошуках спільного майбутнього. Люблінський сейм 1569 року

Люблінський сейм 1569 року без перебільшення можна назвати одним із найбільш драматичних у нашій історії. Власне його рішення стали початком тривалого процесу об’єднання під одним дахом тих земель, що ми зараз називаємо українськими. Суперечки, протести, вимоги короля з’явитися на сейм, дивні «хвороби», що «косили» сенаторів та послів, виїзд литовської делегації тощо - ці  події детально висвітлені очима авторів щоденників сейму, що стали основою для уявлень істориків XIX–XX ст. про ті події. Погляд на сейм у Любліні з іншої сторони – коронної Русі – показує бажання місцевих можновладців та шляхти укласти унію з Великим князівством Литовським. У 1569 р. вони бачили це цілком інакше, ніж нам би хотілося, але без їхнього прагнення до об’єднання ідея майбутньої України відкладалася на невизначений час або ж і взагалі не була б сформована та реалізована.

Коли: о 18.30
Де: Книгарня "Є", вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

ВЕЧІР ОЗНАЙОМЧИЙ.

День відкритих дверей в Школі Bird in Flight

Гості зможуть дізнатися про зимові і весняні курсах, познайомитися з викладачами, побачити роботи випускників і задати питання. Розкажуть про курси «Фешн-фотографія», «Портрет», «Фотопроект: від ідеї до реалізації», «Постобробка» і «Предметна фотографія», покажуть дипломні проекти випускників.

Коли: о 19.30
Де: фотостудія Lightfield.Productions, вул. Польова, 21
Вхід вільний, реєстрація

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

Станкович, Шостакович, Дворжак, Нац.симф. оркестр України

На думку молодого, але вже відомого, віолончеліста Артема Полуденного, Перший віолончельний концерт Шостаковича – це, насамперед концентрат емоцій, думок, переживань людини, яка жила та творила в середині ХХ століття: «Ця музика розкриває душевну боротьбу, сповнена трагічних роздумів, але й надії та внутрішнього світла. Вона нікого не залишить байдужим».
Програму концерту доповнять новела для флейти, кларнета і струнного оркестру Євгена Станковича та «трагічна» Сьома симфонія чеха Антоніна Дворжака, завершена 1885 року, тобто майже 135 років тому…

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2, 
Вартість квитків: 80-400 грн.

Антоніо Вівальді, венеціанець

В програмі  - цикл концертів «Пори року» для скрипки, чембало  і  струнного оркестру, Концерт для чотирьох скрипок і струнних сі мінор,  Концерт для двох скрипок і струнних ля мінор, І частина, Концерт для двох скрипок і двох віолончелей Pе мажор, Концерт для двох віолончелей соль мінор. Виконує Національний камерний ансамбль "Київські солісти".

Коли: о 19.00
Де: Будинок Актора у Києві, Ярославів Вал, 7
Вартість квитків: 400-500 грн.

Музичне шоу PIANO SPACE - рояль під зоряним небом

Космічне шоу перетворюється у справжній багатовиміровий концерт, завдяки новітнім технологіям Київського Планетарію та проекційному шоу у форматі 360 на одному з наймасштабніших проекційних куполів у Європі. У програмі - твори Моцарта, Равеля, дебюссі, Шопена, Чайковського, Бетховена, Баха, Брамса. 

Коли: о 19.30
Де: Київський Планетарій, вул. Велика Васильківська, 57/3, 
Вартість квитків: 250-450 грн.