Київ вироблятиме більше електроенергії на своїх ТЕЦ

Київ вироблятиме більше електроенергії на своїх ТЕЦ

 «Київтеплоенерго» інвестує 120 мільйонів гривень у технічне переоснащення систем контролю, керування та автоматичного регулювання енергоблоків №1 і №2 на ТЕЦ-5, а також реконструкцію обладнання і технічне переозброєння цехів та відділів на обох ТЕЦ. Всього — 23 проекти, з якими детальніше можна ознайомитись на сайті Київтеплоенерго.

Столичні теплоелектроцентралі №5 і №6 забезпечують теплом та гарячою водою 60% киян, а також виробляють електричну енергію, що надходить в об’єднану енергосистему України. За підсумками минулого року роботи ТЕЦ: відпущено понад 3 млрд кВт/г електроенергії та більше ніж 5 млн Гкал теплоенергії.

Як зазначив директор структурного підрозділу «Київські ТЕЦ» КП «Київтеплоенерго» Олександр Шевченко, модернізація ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 є важливою передумовою ефективної роботи та конкурентоздатності київських ТЕЦ в усіх секторах ринку електроенергії, який почав діяти у липні минулого року. «Київтеплоенерго» хоче досягти більшої конкурентоздатності в цій галузі. 

ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 перейшли в управління КП «Київтеплоенерго» влітку 2018 р. У минулому році на модернізацію ТЕЦ було спрямовано понад 100 млн грн. У тому числі, за ці кошти розпочато ремонт градирні на ТЕЦ-6, що забезпечує охолодження технічної води, а також проведено ремонт водогрійного котла на ТЕЦ-5, який щогодини нагріває майже 4 тис. т води для потреб міста. Крім того, було здійснено технічне переоснащення інформаційно-обчислювальної системи чотирьох енергоблоків на ТЕЦ-5 і енергоблоку №2 на ТЕЦ-6 на базі програми SCADA.