Навігатор на 17-те січня: куди піти у Києві

Навігатор на 17-те січня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають відкриття виставки мистецьких творів на історичну тематику, зона сутінок Києва в живописі та графіці, обговорення циклу книжок про Гаррі Поттера, музика Івана Карабиця, різдвяна містерія, опера «Травіата» Верді, танго-вистава та багато іншого.

ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ

Презентація виставки «Доля науковця у горнилі Великого терору»

Подія приурочена до 120-річчя від дня народження видатного українського археолога і музейника Теодосія Миколайовича Мовчанівського (1899 – 1938). На виставці представлені предмети зі значної за обсягом колекції матеріалів із розкопок Мовчанівського. Це речі з Райковецького городища, багатошарової пам’ятки Плисків-Чернявка, з Вишгорода та Києва. Також у вітринах знайшли своє місце оригінальні документи дослідника з наукового архіву Інституту археології НАН України. Відвідувачі мають змогу побачити відкритий лист на розкопки, машинопис роботи «Райковецьке феодальне городище» та польовий щоденник.
17 лютого 1938 р. Теодосія Мовчанівського заарештували за стандартним звинуваченням у причетності до антирадянської націоналістичної організації, за «шкідливу діяльність в області науки». Розстріляли вченого 10 травня 1938 р.

Коли: о 17:00.
Де: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Україна від Трипілля до сьогодення

Дев'ята Всеукраїнська історична бієнале «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників» присвячена утвердженню духовної незалежності України. 

Коли: о 16:00.
Де: Центральний будинок художника, вул. Січових Стрільців, 1-5.
Вхід вільний.

Київ: зона сутінок

Нагода побачити твори живопису і графіки з колекції музею, які рідко експонуються. У місті не буває цілковитої темряви. Сутінки, присмерк, світло ліхтарів, блимання вікон, місячне сяйво, підсвітка пам'яток архітектури – і звичний краєвид стає химерним, а кожна тінь живою. Сутінки – це настрій, найкраща атмосфера для мрій, романтичних прогулянок та філософських роздумів.
На відкритті виставки усі охочі матимуть нагоду прослухати кураторську екскурсію та взяти участь у міні-квесті «Знайди кота».

Коли: о 18:00.
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Книга для всіх: «Гаррі Поттер»

Як вийшло так, що цикл романів про Гаррі Поттера став головною історією нового часу? Чи є тут прихована причина і глибинний нерв, в який потрапила Роулінг? Чому читачами стали люди всіх поколінь? З іншого боку, важливо зрозуміти, як ці книги влаштовані, на що в історії літератури спираються і про що нам розповідають.

Коли: о 19:00.
Де: INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49-а.
Вартість квитків: 400 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

«На березі вічності. Іван Карабиць»

Звучатимуть твори, написані Іваном Федоровичем від 1970-х років, у виконанні Національного ансамблю солістів «Київська камерата» (художній керівник і диригент – Валерій Матюхін).
Іван Карабиць – сучасник «школи київського авангарду», оскільки, також був учнем Бориса Лятошинського, а після його смерті продовжив навчання в Мирослава Скорика. У творчості Іван Федорович звертався, зокрема, і до додекафонії, і до джазу, і до українського фолку. Він написав симфонії, оперу-ораторію «Київські фрески», хорові, камерно-інструментальні та камерно-вокальні твори, естрадні пісні, музику до кінофільмів та театральних вистав. Його цікавила творчість класиків й сучасників – Вільям Шекспір, Григорій Сковорода, Іван Франко, Рабіндранат Тагор, Борис Олійник та інші. А серед його учнів, наприклад, Вікторія Польова, Олена Ільницька, Андрій Бондаренко, Максим Абакумов, Вадим Ракочі, Назарій Яремчук, Євген Брага…

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 70 – 350 грн.

NovaKоляда

NOVA КОЛЯДА – різдвяна містерія, обряд переродження світу.
Це найдавніші колядки, щедрівки, різдвяні псальми, давні духовні напіви ХІІ-ХVІІ століть з різних регіонів України у виконанні Наталії Половинки та акторів Театрального центру «Слово і голос». Відео-арт створив український художник Сергій Савченко. 

Коли: о 19:00.
Де: Музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19.
Вартість квитків: 300 грн.

Опера «Травіата»

Трактування цієї опери сучасне. Дія відбувається у другій половині ХХ століття, коли індустрія моди набувала обертів, а фешн-покази ставали улюбленим і престижним видовищем. Віолетта Валері – популярна модель і дизайнер одягу, її життя сповна віддане подіуму. Як і в оригіналі твору вона невиліковно хвора. Зустріч із Альфредом і наближення смерті змушує героїню переосмислити минуле безтурботне життя, зрозуміти справжні людські цінності, серед яких найважливішою є кохання. Спершу любов допомагає Віолетті долати недугу, а вже згодом відчуття відібраного права на любов, дає шанс хворобі здолати молоде життя – така концепція постановників вистави: режисера Віталія Пальчикова, сценографа Людмили Нагорної та художника костюмів Анжели Лисиці.

Коли: о 19:00.
Де: Київська опера, вул. Межигірська, 2.
Вартість квитків: 50 – 250 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Вистава «Емігранти»

Відверто... Жорстко... З гумором про надії, про рабство і свободу. Двоє людей, що давно вже не мають місця, яке могли б назвати «своїм». Двоє людей, що силою обставин вимушені терпіти один одного. Двоє людей, що усе життя тікають від себе. Але куди б вони не пішли, вони беруть з собою себе. Надія, за яку кожен із них чіпляється стає все примарнішою. Але ж завжди є шанс, чи не так?

Коли: о 19:00.
Де: Мала опера, вул. Дегтярівська, 5.
Вартість квитків: 250 – 300 грн.

ВЕЧІР ІЗ ТАНГО

Танго-Вистава «Exit» | За участю Kiev Tango Project

Через танець, пластику, акторську гру, неймовірно красиву музику у виконанні наших надзвичайно харизматичних артистів у танго-виставі «EXIT» покажуть інтригуючі сюжетні лінії про долю людей з певною психологічною залежністю, яка, оселяючись у підсвідомості, починає керувати їх життям.

Коли: о 19:00.
Де: Caribbean Club Concert-Hall, вул. С. Петлюри, 4 .
Вартість квитків: 190 – 550 грн.