Киянам розповіли, як правильно купатися на Водохреще

Киянам розповіли, як правильно купатися на Водохреще

Вже у неділю, 19 січня, на Водохреще кияни масово підуть занурюватись у воду просто неба. Вважається, що в цей день свячена вода має цілющі властивості. Чи дійсно на свято купання у крижаній воді шкоди здоров’ю не принесе, дізнавалась «Вечірка».

Кому не варто ризикувати

З Водохрещем пов’язують хрещення Христа. Ісус Христос прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані. Хоч і кажуть, що на свято Йордану вода цілюща, але ж традиція занурюватись у воду пішла з Йорданії, де зовсім інший клімат. У нас же непідготовлена людина може захворіти навіть в це велике свято, вважають медики.

– Коли говорять про користь пірнання, то перш за все мають на увазі систематичне загартовування, а не одноразове занурення у воду. Для серцево-судинної системи систематичне загартовування корисне, оскільки зміцнюються судини і покращується тиск, підвищуються захисні сили організму. Якщо ж ви протягом року не загартовувались і вирішили пірнути в ополонку, перш за все напередодні відвідайте лікаря, щоб оцінити стан вашого здоров’я, – розповідає начальник пункту охорони здоров’я аварійно-рятувального загону Головного управління ДСНС у Києві Оксана Фареник.

Кому не можна купатися просто неба на Водохреще:

- тим, хто переніс інфекційне захворювання менше місяця тому;
- вагітним;
- тим, хто має захворювання сечостатевої системи;
- дітям та літнім людям;
- при захворюванні серця та судин (стенокардія, перенесений інфаркт);
- хворим на сахарний діабет;
- з хворобами дихальної системи;

– Якщо ви вийшли з води і вам стало важко дихати, негайно зверніться до медичної допомоги. Це може бути симптомом серцевого нападу, – додає Оксана Фареник.

Медики стверджують, що ризик захворіти вищий, коли ви занурюєтесь у воду при температурі повітря вище нуля.

Як обрати місце для занурення у воду

Начальник прес-служби Головного управління ДСНС у Києві Світлана Водолага закликала всіх, хто планує занурюватись у воду на Водохреще, робити це лише в спеціально відведених для цього місцях. Таких буде 18 – 16 офіційних пляжів та 2 неофіційних, але улюблених серед народу (озеро Синє та Мамаєва Слобода).

– Ми закликаємо проводити такий обряд в офіційних місцях. У столиці на пляжах чергуватиме 137 рятувальників та буде задіяне 19 одиниць основної та спеціальної техніки. Крім рятувальників, чергуватимуть медики. І якщо комусь погано, цій людині зможуть своєчасно надати професійну допомогу, зазначає Світлана Водолага.

Алкоголь під забороною

Якщо ви вирішили все ж таки здійснити священний ритуал, то в жодному разі не вживайте алкоголю. Перед зануренням зробіть фізичні вправи. Зайшовши у воду, спочатку змочіть руки, живіт, спину, а вже потім заходьте глибше. Не занурюйтесь у крижану воду з головою. Це може призвести до спазму судин головного мозку. Після виходу з води обітріться теплим рушником, одягніться та випийте теплого чаю або кави.

«Вечірка» бажає своїм читачам доброго здоров’я.