Гральний бізнес у Києві: думка перехожих про ігроманію

Гральний бізнес у Києві: думка перехожих про ігроманію

Наприкінці 2019 року в Києві почали масово закривати усі гральні заклади та державні лотереї.

Однак не минуло й кількох тижнів, як на їхньому місці з’явилися сумнівні «Караоке», «Simple games» та «Лото».

«Вечірній Київ» натрапив на заклад із вивіскою «Караоке» на Контрактовій площі. Вікна будівлі були заклеєні, зазначалося вікове обмеження 18+. 

Журналістів до закладу не пустили, на запитання відмовилися відповідати. Але певних людей все ж пускали до закладу, миттєво закриваючи за ними двері.

Журналісти «Вечірнього Києва» провели опитування і дізналися, як кияни ставляться до грального бізнесу.

Маю знайомих, які хворіють на ігроманію. Раніше намагався їм допомогти, проте з часом зрозумів, що даремно. Адже нещодавно ці заклади були на кожному кроці, і людині, яка проходить курс лікування, дуже важко себе стримати, – коментує Анатолій.

З точки зору економіки, мені здається, що гральний бізнес нам потрібний. Але, з іншого боку, шкода тих людей, які від нього залежні, – додає Світлана.

Я багато років працював у цій сфері, й скажу чесно: люди грали і будуть грати, будь-де. І в тому, що почали закривати ці заклади, не бачу нічого хорошого, – коментує Дмитро.

Зазначимо, що сьогодні, 16 січня, комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт про легалізацію грального бізнесу в Україні. Законопроєктом пропонується розміщувати гральні автомати й казино у готелях із 3-5 зірками, вік гравців збільшити з 18 до 21 року. Крім цього, забороняється гральний бізнес від виглядом державних лотерей.

Оператор – Олександр БАРКІН, «Вечірній Київ»