У мистецьких школах Києва запровадять інклюзивну освітню програму

У мистецьких школах Києва запровадять інклюзивну освітню програму

Департаментом культури Київської міської державної адміністрації ініційовано розвиток інклюзивної освіти в галузі «Музичне мистецтво». Наразі сформовано та затверджено освітню програму для дітей з особливими потребами для сучасних мистецьких шкіл Києва, яка спрямована на адаптацію.

– Увага до інклюзивної мистецької освіти є неабияк важливим фактором на етапі соціалізації дітей в суспільстві. Головним чинником тут виступає індивідуальний та більш особливий підхід до кожного учня. Наше завдання – це максимальне полегшення процесу навчання для дітей, які потребують нашої уваги, – зазначила директорка Департаменту культури Діана Попова.

Нова освітня програма враховує інтереси та потреби учнів, зорієнтована на допомогу інтеграції в інші сфери життя, а також спрямована на покращення здоров’я засобами музичної терапії. Важливим і є те, що система оцінювання перших-других років навчання є вербальною, а на третьому-четвертому – бальною, з огляду на психофізіологічний стан дитини. Рекомендованою є заохочувальна система.

З огляду на впровадження нової освітньої програми, вчителями мистецьких шкіл проводяться відкриті уроки для дітей з інвалідністю. 24-го січня об 11:00 відбудеться відкритий урок з теми «Особливості навчання дітей з вадами зору нотною системою Брайля» у Дитячій музичній школі № 9 та 27-го січня об 11:00 у Дитячій музичній школі № 39 з тем: «Особливості підготовки до концертного виступу учня-акордеоніста», «Робота над концертним виконанням творів з ансамблем бандуристів».