«Я+сім’я» плюс підтримка міської влади

«Я+сім’я» плюс підтримка міської влади

У Києві активно впроваджують інклюзивну освіту. Зокрема, уже з 1 жовтня з міського бюджету почнеться фінансування комунального навчального закладу «Центр розвитку дитини «Я+сім’я» в Оболонському  районі столиці. Про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко під час інспекції цього закладу.

-  На його функціонування ми передбачили майже 1 млн на рік. Це і утримання приміщення, і сплата за послуги ЖКГ, а також нарахування заробітних плат педагогам та психологам, - зазначила Ганна Старостенко.

Ставлення влади до дітей із особливими потребами, а також рівень інклюзивної освіти в Києві – це один із головних показників нашої відповідності високим європейським стандартам життя. На цьому наголосила Ганна Старостенко. Влітку цього року Київська міська рада ухвалила рішення про створення комунального дошкільного навчального закладу «Центр розвитку дитини «Я+сім’я» на базі громадської організації, яка діяла більше 15 років.

Заступник голови КМДА також висловила сподівання, що у майбутньому Центр буде розширено і він покриватиме не лише потреби Оболонського району у навчанні дітей із особливими освітніми потребами, а й усього міста.

Центр розвитку дитини «Я+сім’я» працює з дітьми молодшого дошкільного віку з особливостями психофізіологічного розвитку. Заклад розрахований на 2 групи по 30 дітей з 1,5-річного віку. У Центрі серед традиційних психологічних методів використовуються і унікальні, наприклад, такі як каністерапія (реабілітація за допомогою собак), корекційний театр, арт-терапія та інші, що дозволяють максимально адаптувати дітей з особливим освітніми потребами до умов колективу і найбільш повно соціалізувати їх та підготувати до перебування у звичайних садочках.