Профспілки вийшли на масштабну акцію

Профспілки вийшли на масштабну акцію

Масштабна акція профспілок відбулася у центрі Києва. Представники різних профспілкових організацій пройшлися від Майдану Незалежності до Комітету з питань соціальної політики. Організатор заходу – Федерація профспілок України.

Люди мітингують проти проєкту Закону «Про працю» (№ 2708). Активісти тримають у руках плакати: «Робочий день 8, а не 12 годин» та «Менше трудових прав – більше мігрантів».

– Це чергова спроба упродовж останнього десятиліття прийняти новий кодекс законів про працю і це найгірший варіант, який нам пропонувався. Фактично цей закон про працю вводить формулювання «звільнення за втрату довіри». Під це можна підігнати що завгодно. Він урізає багато дрібніших трудових  соціальних прав на робочому місці і надає роботодавцю можливості зменшувати їх ще далі, аж до того, щоб запроваджувати 6-денний робочий тиждень. Дозволу профспілки на звільнення тепер також не потрібно розповідає про новації, які пропонують законопроєктом, Денис Пілаш, ГО «Соціальний рух».

Артем Тідва, учасник профспілки будівельників, вважає, що процес звільнення працівника у разі прийняття закону буде дуже простим. Також він зазначає, що може бути розширено робочий день.

– Відсутні розрахунки, що буде створено мільйони робочих місць, як обіцяють ініціатори законопроєкту. Закон буде вигідний лише працедавцям. Законопроєкт призведе до ще більшого виїзду українців за кордон,  зазначає Артем Тідва.

Представники профспілок стверджують, що у разі прийняття закону про працю відбудуться такі негативні зміни для найманих працівників:

- робота, коли заманеться роботодавцеві;

- звільнення, коли заманеться роботодавцеві;

- строковий договір, коли заманеться роботодавцеві;

- звільнення вагітних та мам, в яких діти віком до 3 років;

- понаднормові роботи стануть нормою.