На Водохреще у столиці заспівають давні колядки та щедрівки

На Водохреще у столиці заспівають давні колядки та щедрівки

У завершальне свято різдвяно-новорічного періоду – Водохреще, в Музеї Івана Гончара звучатимуть давні колядки та щедрівки з різних куточків України

Кожному будуть адресовані колядки – для господаря, для господині, для незаміжніх дівчат і неодружених хлопців, для діток, і навіть такі унікальні, що виконуються для матерів, які народили першу дитинку. І, безумовно, звучатимуть колядки для всієї родини.

Колядки-канти та давні мелодії з Підляшшя, Берестейщини, Деснянського та Прип’ятського Полісся, Наддніпрянщини, Причорномор’я співатиме для вас фольклорний гурт «Володар».

Архаїчні колядки заворожать своїми мелодіями та розлогими, епічного складу сюжетами з історичними і фантастичними мотивами. Церковні колядки захоплять мудрістю та наївом народного сприйняття біблійних історій, одна з яких про переслідування і порятунок святого сімейства уподібнюється до порятунку України від ворогів.

Весь матеріал, що виконує фольклорний гурт, записано у науково-дослідних фольклорно-етнографічних експедиціях особисто учасниками колективу. Впродовж 16 років гурт досліджує, архівує та відтворює в автентичному вигляді традиційні та календарні пісні й обряди, зокрема колядки, щедрівки, водіння кози, проводи зими, весняні заклички і хороводи, купальські, обжинкові пісні та обряди, а також весільні обрядові (власне, і саме весілля), ліричні, солдатські, жартівливі пісні.

По Рожеству Христовому сади розцвіли | Пісні різдвяних свят
Коли: 19 січня о 17:00.
Де: Музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19.
Вартість вхідного квитка: 150 грн, для студентів – 100 грн, для дітей до 10 років вхід вільний.