Афіша на 15-те cічня: куди піти у Києві

Афіша на 15-те cічня: куди піти у Києві

Сьогодні – Міжнародний день музейного селфі, і ми підготували 13 пропозицій від столичних музеїв – обираєте улюблений і гайда фотографуватися. Крім того, сьогодні ви маєте нагоду першими оглянути оновлену виставку Івана Марчука та мистецький проєкт «Метемпсихоз», відсвяткувати 95-річчя журналу «Всесвіт», відвідати лекцію з бодіпозитиву, подивитися легендарний «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго», послухати різдвяні концерти, зокрема й особливу програму сестер Тельнюк у Кірсі Святовї Катерини, а також дізнатися реальні історії жінок у виставі Дикого театру «Шрами». 

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Ivan Marchuk. Знакові твори, які щойно повернулись в Україну

Хрестоматійні полотна художника стали візитівкою України. Шість років вони подорожували світом і тепер повернулись додому. Позаду залишилися 3 континенти, 20 країн та 40 виставок.
Ви побачите картини, що експонувалися у Європейському Парламенті в Бельгії, Палаці Націй у Женеві, Королівському культурному центрі в Аммані в Йорданії, Ноймюнстерському абатстві у Люксембурзі, Галереї Карфагену в Тунісі, Бангкокському центрі мистецтва та культури у Таїланді, Музеї імені Мустафи Ніяза в Туреччині тощо.

Коли: з 11:00.
Де: Artarea, вул. Софіївська, 11-15 .
Вартість квитка: Будні дні (ср-пт): 150 грн, студентський – 100 грн, дитячий (7 – 16 рокiв), пенсiйний – 75 грн, учасники бойових дій – 50 грн, дiти до 7 рокiв та люди з iнвалiдністю – безкоштовно.

«Метемпсихоз». Мистецький проєкт Олі Рондяк

Метемпсихоз – це перевтілення душі. Українка зі США Ольга Рондяк повернулася на батьківщину й народжує мистецтво з історичною свідомістю. Сучасне життя в ньому невіддільне від української історії, а о́брази оздоблені особистими та національними переживаннями.

Коли: о 18:00.
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

95-річчя журналу «Всесвіт»

15 січня 2020 р. «Всесвіт» відзначає свій 95-річний ювілей. Протягом усіх років журнал активно висвітлював новини світової літератури та культури, сприяючи інтенсивнішим формам репрезентації української культури за кордоном, а також знайомлячи українських читачів із важливими гуманітарними подіями, які мають загальнолюдське значення. Журнал орієнтований як на висвітлення Західного, так і Східного світу, сприяючи утвердженню в Україні цінностей відкритого суспільства, зокрема демократичності, мультикультурності, поваги до Іншого.
До виступів запрошені Олег Микитенко, Юрій Щербак, Дмитро Павличко, Микола Жулинський, Михайло Сидоржевський, Сергій Борщевський, Олександр Божко, співробітники Посольства Франції та Посольства Киргизії в Україні. Під час урочистої академії з нагоди 95-річчя журналу відбудеться вручення медалі «Ars Translationis» імені Микола Лукаша М. Васьківу та І. Рябчію (за 2019 р.), М. Якубовичу (за 2017 р.).

Коли: о 17:00.
Де: Національна спілка письменників України, вул. Банкова, 2.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ПСИХОЛОГІЧНИЙ

Як подобатись собі у новому році

Багато хто ставить за мету «схуднути», «почати займатись спортом» та інші цілі, пов'язані зі зміною форми тіла та вагою. І у разі неспроможності виконати план – у більшості випадків, це призводить до розчарування в собі та своєму тілі. 
Які цілі щодо зовнішності та тіла дійсно працюють на покращення самопочуття? Що робити в новому році, якщо ви собі не подобаєтеся? Як полюбити своє тіло, і чому варто починати з голови?

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР У КІНО

Пацючий Кінопоказ

Профспілка медіаторів ПАЦ (ПінчукАртЦентр) влаштовує кінопоказ фільму Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго»! Йдеться про будні працівників, що якраз займаються підготовкою до опалювального сезону. З іншого боку, фільм демонструє людську, приховану сторону працівників, які намагаються розважити, прикрасити свої непрості будні, зокрема створивши самоорганізований хор. 
Крім самого показу на вас чекатиме благодійний аукціон-ярмарка з нашими ексклюзивними сувенірами, «поетична сушка» й багато іншого. Усі зібрані кошти підуть на потреби профспілки.

Коли: о 19:00.
Де: Coschey Local DIY, вул. Ярославська, 4-б.
Вартість квитка: 70 грн, сюди ж уключено набір наших фірмових пацючих стікерів чи коктейль на вибір.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

WOW! CHRISTMAS!

У програмі: твори Адольфа Адама, Георга Фрідріха Генделя, Йозефа Мора, Ірвінга Берліна, Жюля Стайна, Джорджа Гершвіна, Леонарда Берстайна, Миколи Капустіна, Миколи Леонтовича. Виконують: лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів, солісти Київської опери. 

Коли: о 19:00.
Де: Київський Муніципальний Академічний Театр Опери Та Балету, вул. Межигірська, 2.
Вартість квитка: 150 грн.

Дует «Rulla Voita», ансамбль «Київські солісти»

Разом із ансамблем «Київські солісти» виступить «Rulla Voita». Це дует артистів Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, скрипальки Олександри Васильєвої та перкусіоніста Дмитра Ульянова. У програмі – твори Баха, Вівальді, Моцарта, Пярта, Польової, 
П’яццолли, Бріттена, Пелециса.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитка: 80 – 400 грн.

ТЕЛЬНЮК: Agnus Dei – різдвяний концерт

До програми «Agnus Dei» [Божий агнець] увійшли композиції на вірші поетів різних часів та різної конфесійної приналежності: Тарас Шевченко, з його геніальними трактуваннями старозавітних текстів, ще зовсім молодий Богдан-Ігор Антонич, з його щирими, чистими, юнацькими емоціями та надзвичайно глибока і тонка поезія Кароля Войтили, якого ми більше знаємо як Папу римського Івана Павла ІІ.

Коли: о 19:30.
Де: Кірха Св. Катерини, вул. Лютеранська, 22.
Вартість квитка: 300 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

ШРАМИ│15.01│Дикий театр+ООН Жінки

Деякі люди і ситуації, що трапляються з нами – залишають за собою шрами. Видимі чи ні, але досить болісні. Комусь допомагають рубцювальні бальзами, комусь – час і психоаналітики, а хтось відчуває фантомний біль крізь роки.
Шрами – це реальні історії жінок. Історії ран і рубців, історії стосунків і взаємодій, які так і не змогли загоїтися.
Вистава Шрами – спільний проект Дикого Театру та ООН Жінки в Україні, реалізовано в рамках всесвітньої кампанії 16 Днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства 2019

Коли: о 20:00.
Де: Сцена 6, вул. Васильківська, 1.
Вартість квитка: 100 – 400 грн.