Столичні комунальники розповіли більше про аварію на Либідській площі

Столичні комунальники розповіли більше про аварію на Либідській площі

Про ситуацію на місці великої аварії на теплотрасі по вул. Антоновича, 174, біля ТРЦ «Оcean Plaza», розповів на брифінгу начальник відділу експлуатації теплових мереж КП «Київтеплоенерго» Олександр Пилипишин.

За його словами на місці прориву під проїжджою частиною дороги продовжують працювати три бригади ремонтників і спецтехніка, які до кінця доби завершать заміну пошкодженої частини трубопроводу і ще 23-х метрів теплотраси додатково. До ранку розриття засиплять грунтом і передадуть дорожнім службам для асфальтування.

Олександр Пилипишин пояснив, що до ТРЦ «Оcean Plaza» гаряча вода потрапила через те, що багато приміщень торгового центру знаходяться значно нижче рівня дороги й розташування теплотраси. Крім того, місце, на якому побудували ТРЦ, знаходиться в охоронній зоні тепломережі великого діаметру. Керівництво ТРЦ, у зв’язку з аварією, комунальників до себе в приміщення не допускало й претензій по компенсаціях ще не висловлювало. Натомість КМДА створила комісію задля допомоги й компенсації тим, хто постраждав від впливу гарячої води під час НП.

– Теплопостачання будинків, які деякий час перебували без опалення й гарячої води, відновлено. Нагадаю, що ця теплотраса перебуває в експлуатації з 1987 року. Влітку проведено гідравлічні випробування на щільність комунікацій, аби попередити подібні випадки. Але у столиці є 2 700 кілометрів тепломереж, які майже на 80 відсотків зношені. Тому проводяться масштабні планові заміни найбільш зношених тепломереж, – розповів Олександр Пилипишин. 

Фото Бориса Корпусенка