Чиї будете: іноземні туристи поповнили бюджет столиці на понад 63 мільйони гривень

Чиї будете: іноземні туристи поповнили бюджет столиці на понад 63 мільйони гривень

У 2019 році найбільше іноземних туристів до Києва приїхало з Білорусі, Ізраїлю, США, Німеччини та Туреччини. Також помітно зростає кількість іноземних туристів з Індії, Канади та Швеції.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, інформує пресслужба КМДА.

– Дохід від туристичного збору за минулий рік зріс на понад 30 мільйонів гривень. Якщо у 2018 році ця сума складала 32,9 млн гривень, то за 2019 рік місто отримало рекордні 63,6 млн гривень при запланованих 35 млн. Це є свідченням того, що Київ стає все більш цікавим для туристів як з України, так і з-за кордону, а також того, що туристична галузь є дуже перспективною для столиці, – зазначила Марина Хонда.

Згідно із затвердженим Київською міською радою рішенням, ставка туристичного збору у 2019 році становила 0,4% від розміру мінімальної заробітної плати (на 1 січня 2019 року – 4173 грн) для внутрішнього туризму та 1% – для в’їзного туризму. Тобто для внутрішнього туриста – 16 грн 69 копійок, а для в’їзного – 41 грн 73 копійки за добу.

Кошти від туристичного збору будуть спрямовані на розвиток туристичної сфери у столиці, створення комфортного та сучасного сервісу для гостей міста.