Навігатор на 14-те січня: куди піти у Києві

Навігатор на 14-те січня: куди піти у Києві

14 січня в Україні потрійне свято. Християни східного обряду святкують Василія Великого, Обрізання Господнє і перший день нового року за старим стилем. Cьогодні на вас чекає літературна зустріч про Кіплінга та українські переклади його творів, концерт-присвята пам’яті Василя Стуса, психологічний майстер-клас про діагностику малюнків, а також чимало святкових музичних виступів – вертеп від ТНМК, щедрівки та колядки, різдвяний музичний альбом піаніста Євгена Громова та багато іншого. 

ДЕНЬ ЛІТЕРАТУРНИЙ

«Кіплінґ і навколо нього». Розповідає Ольга Смольницька

Редьярд Кіплінґ – геніальний британський письменник, нобелівський лауреат, надто довго був відомий хіба що як автор «Книги Джунглів» чи казкар. Але сьогодні Україна відкриває його – у блискучих перекладах. Коли про Кіплінґа дізналися в Україні? Що означає цей автор для України? У кого з українських письменників є кіплінґівські мотиви? «Книга Джунглів» – не лише про джунглі та Мауглі! Як правильно вимовляються імена тварин у Кіплінґа? Кого з відомих йому людей письменник змалював у подобі екзотичних звірів? Перекладацька кухня – завжди цікаво! Виклики – адже у Кіплінґа особливий стиль! Розповідає Ольга Смольницька, кандидат філософських наук, перекладачка, письменниця. Запрошені провідні кіплінґознавці, перекладачі та всі, кому не байдужа культура!

Коли: о 15:00.
Де: Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського, вул. Максима Рильського, 7.
Вхід за ціною квитка до музею.

ВЕЧІР АКТУАЛЬНИЙ

Нескорений ПроRock. Василь СТУС

Його боялася радянська влада й двічі садовила за ґрати.
Його твори забороняли як антирадянські, і табірні наглядачі щоразу вилучали й нищили їх. Його називали особливо небезпечним рецидивістом і, зрештою, згубили в карцері… А увесь Світ вважав його геніальним модерновим поетом. І хоча пройшло вже майже 35 років із дня його смерті – творчість нескореного пророка не забута, а навпаки – надихає митців на створення нових і нових музичних творів на його вірші.
Концерт-присвята пам’яті Василя Стуса за участі відомих українських музикантів, які презентуватимуть новий музичний альбом на вірші поета. 

Коли: о 19:00.
Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5-в.
Вартість квитка: 150 грн.

ВЕЧІР ПСИХОЛОГІЧНИЙ

Аналізуємо малюнок разом

За допомогою малюнку можна не тільки діагностувати, але й скорегувати психоемоційний стан людини. Усвідомлення потреб іншої людини, що важливо при налагодженні стосунків та супроводу людини на етапах проходження життєвих криз.
На зустрічі розглянуть специфіку діагностики малюнків; розкриють головні принципи, яких необхідно дотримуватись при аналізі; обговорять опорні елементи при роботі з малюнками: яке відчуття передає малюнок, чого не вистачає, розмір, розміщення, підкреслення, стирання, об’єкти, колір та інше, проговорять як треба задавати питання та на що звертати увагу.

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

ТНМК | Теплий акустичний Вертеп

Танок на майдані Конґо вирішив додати до своєї обойми ще одну спеціальну програму – теплий акустичний вертеп. І ось як це виглядає: музиканти стають персонажами класичного українського вертепу, а між піснями грають в якості акторів фрагменти міні-вистави, в якій подають різдвяні традиції в сучасному контексті.  

Коли: о 19:00.
Де: Caribbean Club Concert-Hall, вул. С. Петлюри, 4.
Вартість квитка: 490 – 2550 грн.

Небо і Земля 2020

Цього вечора Небо зустрінеться з Землею, гучні народні гуляння та жартівливі щедрівки зустрінуться з піднесеними церковними колядками, а мотиви старовинного вертепу – з сучасною академічною традицією.
Запрошують приєднатися до піднесеного настрою композицій, які оспівують найсакральніше християнське свято Різдва. Лунатимуть твори Миколи Леонтовича, Анатолія Авдієвського, Василя Барвінського, Франца Грубера, Андрія Гнатишина тощо. А за тим у дусі вертепної десакралізації, спуститися з неба на землю, де у жанрі хорової театралізованої мініатюри, під витончений вокальний супровід, відбудеться дійство подібне щирій вуличній виставі.

Коли: о 19:00.
Де: Будинок Актора у Києві, Ярославів Вал, 7.
Вартість квитка: 80 – 150 грн.

Різдвяний музичний альбом Євгена Громова

Дім «Майстер Клас» представляє «Різдвяні музичні вечори в Хлібні». На концерті піаніста Євгена Громова прозвучать твори Роберта Шумана, Петра Чайковського, Фелікса Мендельсона, Ференца Ліста. 

Коли: о 19:00.
Де: Національний заповідник «Софія Київська», зал «Хлібня», вул. Володимирська, 24.
Вартість квитка: 150 грн.

Нині Рождество Божого дитяти

У програмі – колядки та щедрівки в обробках та нових аранжуваннях. Виступає Муніципальна академічна чоловіча хорова капела імені Л. М. Ревуцького, ніна Матвієнко, Валентина Іваненко;  Хор хлопчиків та юнаків Муніципальної академічної чоловічої хорової капели  імені Л. М. Ревуцького.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитка: 80 – 400 грн.

ВЕЧІР У КІНО

Зимовий кінопоказ: «Побудь у моїй шкурі»

Традиційний кінопоказ по вівторках. Показуватимуть фантастичну драму 2013 року. Щодня трасою Единбург-Глазго їздить ефектна красуня з величезними зеленими очима, яка підбирає автостопників (в основному здорових і потужних чоловіків) і паралізує їх. Дівчина виявляється представницею іншої цивілізації, чиї родичі розвели бурхливу діяльність на Землі. Чоловіки потрапляють у жорстоку пастку, і ніхто ні в чому не може запідозрити дівчину...

Коли: о 19:30.
Де: Vagabond Cafe & Vintage Corner, вул. Сковороди, 7.
Вхід вільний.

Чарівна флейта

Спеціальний повтор першого спектаклю Мет, показаного на екранах кінотеатрів (2006). «Чарівна флейта» Джулі Теймор, хоча і виконана по-англійськи, буквально відтворює зазначені в лібрето Еммануеля Шиканедера обставини, Таміно тут справді японський принц, а сама дія представлена як калейдоскоп чарівних фігур і колоратурних пасажів, з ростовими ляльками і чарівною акробатикою полотен.

Коли: о 19:40.
Де: «Сінема Сіті», вул. Антоновича, 176.
Вартість квитка: 230 грн.