Кияни зекономлять на опаленні за грудень 320 мільйонів гривень

Кияни зекономлять на опаленні за грудень 320 мільйонів гривень

У столиці з наступного тижня почнуть масово розсилати платіжки за опалення та гарячу воду за грудень.

Як заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, кияни зможуть, завдяки коригуванню тарифу на газ, зекономити загалом 320 мільйонів гривень.  

– За грудень 2019 року комунальне підприємство «Київтеплоенерго» знизило нарахування за тепло і гарячу воду на 22 – 23%. У середньому кияни отримують платіжки на 300 – 400 гривень менше. Підприємство в рекордно короткі терміни здійснило коригування та знизило ціни в рахунках, – сказав на брифінгу Петро Пантелеєв.

– Підставою для такого коригування цін на послуги є зниження ціни природного газу. У тарифі на теплову енергію вартість природного газу є одним із ключовим факторів ціноутворення і займає понад 80%. Нагадаю, відповідний механізм здійснення коригування вартості послуг затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу» № 1082, що прийнята 24 грудня 2019 року», – зауважив Петро Пантелеєв.

Саме тому, як тільки знизилась ціна на газ і з’явився затверджений механізм зниження цін на комунальні послуги, «Київтеплоенерго» оперативно здійснило усі нарахування 980 тисячам родин столиці.

Суму персонального перерахунку можна побачити в окремій графі в рахунку на оплату послуг.

– Поява в правовому полі механізму, що дозволяє корегувати нарахування за тепло і гарячу воду згідно з фактичною ціною газу без перегляду тарифу, дозволила зменшити платіжки за тепло і гарячу воду на 22 – 23%, у середньому це 300 – 400 грн залежно від площі квартири та енергоефективності будинку, – повідомив директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

Завдяки оперативному перерахунку, впродовж кількох днів після оприлюднення ПКМУ № 1082, Київтеплоенерго забезпечило киянам можливість сплатити за спожите тепло з урахуванням фактичної ціни газу в грудні на рівні 4 276,69 грн / 1000м³ замість передбаченої в тарифі 6 235,51 грн / 1000м³.

– Усвідомлюючи соціальне значення перерахунку вартості опалення, ми зробили все можливе, аби кияни вже за грудень мали можливість сплатити за опалення та гарячу воду з урахуванням фактичної ціни газу. У будинках з лічильниками вартість 1 Гкал теплової енергії становитиме 1 290,44 грн замість встановленої тарифом вартості 1 654,41 грн. Для будинків без лічильників вартість опалення 1 м² становитиме 25,32 грн, тоді як нормативний тариф складає 38,5 грн / м², а з урахуванням температурного коефіцієнту 32,47 грн. Водночас, вартість 1 м³ гарячої води також зменшиться майже на 20 грн, – повідомив Костянтин Лопатін.

– Для житлових споруд, у яких не встановлено загальнобудинкових приладів обліку тепла, розрахунки велися з традиційним урахуванням «погодного» коефіцієнту та коефіцієнту знижки за газ. Але містянам нагадаю, що порівнювати платежі, виставлені за листопад і за грудень не коректно. Тому, що листопад був все ж таки тепліший за грудень на 2,5 градуси, а в грудні довелося більше гріти домівки киян. Якими будуть суми у платіжках у січні, лютому, березні також сказати не можливо, адже все буде залежати від погоди і діючої у той момент ціни на газ, – підкреслив Лопатін.

Нагадаємо, більше інформації про теплопостачання свого будинку, заходи і міську програму енергоефективності «70 / 30» – на сайті teplo.org.ua.