У Мистецькому Арсеналі демонструють процес реставрації 109-річної картини

У Мистецькому Арсеналі демонструють процес реставрації 109-річної картини

Мистецький арсенал спільно з Національним науково-дослідним реставраційним центром України «ламає стереотипи» — пропонує відвідати імпровізовану реставраційну майстерню, облаштовану просто в залах Мистецького арсеналу. Відвідувачі мають рідкісну можливість зазирнути за лаштунки реставраційних робіт і побачити процес відновлення твору Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною» (1911 року написання) на власні очі.

9 січня у Мистецькому арсеналі фахівці Тетяна Бичко, Ірина Сапєгіна та Володимир Папушенко проводять консерваційні роботи — закріплення шару фарби на картині, яка зазнала значних втрат і пошкоджень.

Нагадаємо, що 4 січня у Мистецькому арсеналі відбулося урочисте встановлення картини Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною» в експозицію виставки «СПЕЦВАНТАЖ! Історії повернення українських культурних цінностей»

Повернення полотна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною» — перший результативний випадок співпраці України і США на офіційному державному рівні щодо повернення пам’яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон. Після закриття виставки 19 січня 2020 року картина Михайла Паніна повернеться до Дніпропетровського художнього музею.