Різдвяний обід для бідних киян приготували волонтери

Різдвяний обід для бідних киян приготували волонтери

Сьогодні Різдво відзначають ті православні християни, які святкують за юліанським календарем. Бідні, хворі та одинокі люди особливо нещасливими відчувають себе на свята.

Адже коли всі дарують та отримують подарунки, прикрашають свої оселі та накривають на стіл, ці люди не мають такої можливості.

Спільнота святого Егідія та рух «Молодь за мир» подарували свято тим, хто потребує цього найбільше. На 4 локаціях (Дарниця, Троєщина, Голосієво, Поділ) сьогодні влаштували різдвяний обід. На свято запрошували тих, хто вже традиційно щотижня отримує обіди на роздачах для бідних.  

– Сьогодні різдвяний обід відбувається одночасно в 4 місцях. На кожній локації близько 230 – 250 запрошених. Такі обіди в Києві ми започаткували ще 1998 році. Мета заходу – подарувати свято людям, які цього потребують, щоб вони теж відчули дух Різдва. Після обіду кожен із запрошених отримає подарунки. Наприклад, шапку, шарф, шампунь тощо, розповідає Валентина Чабанова, волонтер.

Автор цього матеріалу побувала в ресторані готелю «Братислава», де сьогодні були незвичні відвідувачі – старенькі бабусі та дідусі, люди з обмеженими можливостями на візках, безхатьки. У меню – крем-суп, салат, сік, вино, кутя, овочі з куркою та торт «Наполеон» на десерт. На стіл подають страви офіціанти-волонтери. Філіп з Австралії в Україні вже втретє. Він викладає англійську та німецьку для українських школярів. Також йому подобається допомагати бідним. Сьогодні на різдвяному обіді він накриває на стіл для гостей свята.

«Вечірній Київ» бажає своїм читачам щасливого Різдва!