Навігатор на 24-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 24-те грудня: куди піти у Києві

Напередодні свята чудовий настрій гарантують новорічні та різдвяні концерти, вернісажі, яскравий костюмований вечір у Музеї історії Києва. Крім того, на вас чекає зустріч із письменником Григорієм Фальковичем, обговорення сучасного східноєвропейського роману, перегляд «Ностальгії» Тарковського, відкриття масштабного проєкту малюнків кульковою ручкою та триєнале сценографії. 

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ
 

Трієнале сценографії імені Данила Лідера

Вчетверте виставка київських художників театру представить широкий огляд мистецтва сценографії. В експозиції буде презентовано творчий доробок понад 40 українських художників-сценографів різних генерацій, який було реалізовано за останні 3 роки у вітчизняних та зарубіжних театрах. На виставці можна буде побачити макети, ескізи, костюми, фото вистав, що вийшли на сцену з 2016 по 2019 рік. Численні та різноманітні експонати розкриють таємниці унікальної творчої професії, унаочнять універсальний характер роботи художника, яка зазвичай залишається поза увагою театрального глядача. Цьогоріч на гостинах Трієнале очікується львівська галерея «Сценографія» зі своєю окремою експозицією. 


Коли: о 17:00.

Де: Національний музей «Київська картинна галерея», вул. Терещенківська, 9.

Вхід вільний.

Різдвяний вернісаж

В експозиції представлені роботи (живопис та графіка) сучасних українських митців. Свої твори презентують Марі Барі, Тетяна Кара, Наталія Ващук, Павло Кір’яков, Микола Проскурін, Тетяна Самоткіна, Тетяна Савушкіна, Алла Шлапак, Наталія Полінкевич, Оксана Пархоменко, Володимир Бездробний. 


Коли: о 17:00.

Де: Художня галерея «Митець», вул. Велика Васильківська, 12.

Вхід вільний.

Виставка рисунків «А4, кулькова ручка»

14 щорічна виставка наймасштабнішого художнього проєкту України «А4, кулькова ручка».

«А4, кулькова ручка» – це більше ніж просто груповий художній проєкт, у якому за роки існування вже взяло участь більше 1000 авторів, завдяки тяглості та системності цей проект став діалогом, документом групової пам’яті, бунтом проти стереотипів.


Коли: о 19:00.

Де: Карась Галерея, Андріївський узвіз 22-а.

Вхід вільний.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Майстри слова: зустріч із Григорієм Фальковичем

Григорий Фалькович є лауреатом міжнародної премії імені Володимира Винниченка «В галузі української літератури, мистецтва та за благодійницьку діяльність» та літературних премій: імені Павла Тичини, «Планета поета» імені Л. Вишеславського та премії імені Шолом-Алейхема. Нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України.

Вірші Григорія Фальковича публікувалися російською, англійською, мовами їдиш та іврит, зокрема, у зарубіжних антологіях сучасної поезії. Значне місце у творчості останніх років посідає поезія для дітей. Голова київського єврейського культурно-просвітницького товариства імені Шолом-Алейхема, член Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу, член Національної спілки письменників України.
 

Коли: о 17:00.

Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницького, 11.

Вхід вільний.

Діалоги про. Східноєвропейський роман

Перекладачі Остап Сливинський та Алла Татаренко публічно міркуватимуть про східноєвропейські романи. Поставлять собі запитання, чи минув час великих і величезних епопей. Поміркують, який він – роман ХХІ століття. Дискутуватимуть про гібридні стратегії сучасного роману і яка роль авторок у пошуках відповідей на виклики сьогодення. Сперечатимуться або ж зійдуться на спільній думці про історичний роман: мертвий, живий чи/і відроджений.


Коли: о 18:30.

Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.

Вхід вільний.

ВЕЧІР СВЯТКОВИЙ

Ніч перед Різдвом в музеї історії Києва

На цьому святі Ви зустрінетеся з різними видами творчості: з живописом, музикою, кухнею і модою – і всі вони будуть пронизані духом Різдва.

На глядачів чекає фантастичний квест від самої «правдивої» людини в світі – барона Мюнхаузена. Колядки і щедрівки від колективу «Ангелів», смачні страви від музейного кафе, показ української різдвяної моди. А також: веселі витівки і хороводи навколо музейної ялинки, сюрпризи і приємне спілкування.


Коли: о 19:00.

Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.

Вартість квитка: 250 грн, для дітей 10-15 років – 50% знижка.

ВЕЧІР У КІНО

Андрій Тарковський. «Ностальгія» (1983)


Завершує цикл, присвячений пам'яті Андрія Тарковського, стрічка, що завоювала три призи на Каннському фестивалі. Слідами російського кріпосного композитора Павла Сосновського Італією подорожує його співвітчизник Андрій Горчаков, що збирає матеріал для своєї нової книги. Письменника супроводжує темпераментна перекладачка-італійка, яка марно домагається його уваги.

Коли: о 19:30.
Де: Палац Культури Куренівка, вул. Костянтинівська, 73.
Вартість квитка: 50 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Великий Новорічний Концерт


Капела ім. Л. Ревуцького запрошує Вас на «Великий Новорічний Концерт», якій відбудеться вже традиційно наприкінці грудня.

У концерті беруть участь: народна артистка України Ніна Матвієнко; Роман Меліш (контртенор); квартет «Impressio» і Анна Зарецька; хор хлопчиків і юнаків Капели. 
Різдвяний та новорічний настрій Вам подарують колядки та щедрівки, твори, які давно стали улюбленими для багатьох слухачів, а також нові, неочікувані пісні!

Коли: о 19:00.
Де: Центральний будинок офіцерів Збройних Cил України, вул. Михайла Грушевського, 30/1.
Вартість квитків: 80 – 350 грн.

Від класики до української пісні

Яскравий концерт «Від класики до української пісні». У програмі твори: Верді, Пуччіні, Кальмана, Штрауса, українські народні пісні.

Коли: о 19:00.
Де: Будинок актора, Ярославів Вал, 7.
Вартість квитків: 100 – 300 грн.

За крок до Різдва

Shopping Hour Grp Shopping Hour запрошує на квартирник тихої музики. Настільки тихої, аби ми почули кожен крок до Різдва.
У програмі музика класична та сучасна, релігійні гімни, народні пісні, колажі та прем'єри.

Коли: о 20:00.
Де: Х.Л.А.М., вул. Межигірська, 23/22.
Вхід вільний.