Навігатор на 23-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 23-те грудня: куди піти у Києві

Останній робочий понеділок року пропонуємо провести у гарній компанії. Сьогодні на вас чекає відкриття виставки творів юних художників, мультфільми про кібербулінг, майстер-клас про емоції, музика Німеччини й Австрії XVII-XVIII століть на старовинних інструментах, презентація проєкту «100 знакових творів українською мовою» та багато іншого.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Виставка «Ой хто, хто Миколая любить»

Виставка учнів Художньої студії при Національній спілці художників України. За яскравими фарбами – душа і величезна робота студійців і викладача. На виставці будуть представлені роботи наймолодшої, підліткової групи. 
Теми обрані найрізноманітніші – це і яскрава Коляда, і затишок новорічного святкування, і майже монохромні гірські засніжені пейзажі, і філософські роздуми на тему карнавалу та масок, що усі ми їх носимо. На відкритті ви зможете познайомитесь з юними художниками.

Коли: о 17:00.
Де: Музей-квартира П. Г. Тичини, вул. Терещенківська, 5, кв. 1.
Вхід вільний.

ВЕЧІР АКТУАЛЬНИЙ

Мультфільми про кібербулінг: невигадані історії

Влітку Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, спільно з Інститутом соціальної та політичної психології НАПН та Громадською спілкою «УАнімА», у межах Кампанії проти кібербулінгу, провів Всеукраїнський конкурс для дітей і зібрав історії про те, як їм вдалося впоратися із цькуванням у мережі. Далі Docudays UA та «УАнімА» оголосили конкурс проєктів документальної анімації для режисерів. Автори кращих сценаріїв, в основу яких лягли невигадані історії переможців дитячого конкурсу, створили те, чого в Україні ще не бачили, – документальну анімацію про кібербулінг. 
На прем’єру завітають автори роликів: художниця-аніматорка Діана Денис, режисер Денис Сполітак та команда митців – художниця, сценографка Тереза Яковина і фільммейкер Юрій Юдін. А також діти, чиї історії лягли в основу анімаційних роликів.

Коли: о 17:00.
Де: Veteran Hub, вул. Юрія Іллєнка, 42.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР ПСИХОЛОГІЧНИЙ

Магія обійм із власними почуттями

Бути в контакті зі своїми почуттями – означає бути фізично здоровою людиною. Розпізнавати почуття, називати їх своїми іменами, вміти їх проявляти, їх розуміти, і знати, як з ними справлятися, – це базові навички, без яких неможливе щасливе, повноцінне життя. Про все це ми будуть говорити на лекції Яни Калаушиної.

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

«На перетині світів: Чембало, скрипка, тафельклавір»

Звучатиме музика Німеччини й Австрії XVII-XVIII століть. А саме твори класиків Йоганна Себастьяна Баха, його сина – Карла Філіпа Емануеля, Дітріха Букстегуде та Вольфганга Амадея Моцарта, на якого вплинув і Карл Філіп Емануїл, представлять піаністка і клавесиністка Наталія Сікорська та скрипаль Ілля Король. Цього вечора барокова скрипка, копія старовинного чембало й автентичний тафельклавір 1812 року дозволять відтворити атмосферність минулих століть.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитка: 70 – 350 грн.

Польща: Музичні історії Світу з Олександром Пірієвим

Унікальні факти, таємничі історії з життя та створення всесвітньо відомих творів і сама Музика в Другому концерті нового проекту Олександра Пірієва – музиканта та продюсера. Як Фридерик Шопен став символом Польщі? Як Вітольд Лютославський став одним зі стовпів європейського авангарду ХХ ст.? Що таке сакральний мінімалізм, і чому саме поляк Хенрік Гурецький став його символом? Як польський Полонез став головним танцем Франції?

Коли: о 19:00.
Де: Національна музична академія ім. Чайковського, вул. Городецького, 1-3/11.
Вартість квитка: 100 – 400 грн.

Концерт «Класика в Хлібні»

Культурний центр Дім «Майстер Клас» представляє 9 сезон проєкту MK Classics – «Класика в Хлібні». У програмі – твори Й. Брамса (Соната для скрипки і фортепіано A-dur, Соната для віолончелі і фортепіано e-moll, Тріо для фортепиано, скрипки і віолончелі H-dur). Виконують Олександр Корнєв (скрипка) / Юліанна Рум’янцева (фортепіано) / Олексій Шадрін (віолончель).

Коли: о 19:00.
Де: Національний заповідник «Софія Київська», зал «Хлібня».
Вартість квитка: 150 грн.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Презентація проекту «100 знакових творів українською мовою»

«Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою» – перший літературний ТОП-100, покликаний розповісти українцям і світу про найважливіші літературні твори, написані українською мовою. Його уклали члени Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу.
До списку входять твори, які збагатили українську та світову літературу, відзначаються особливим авторським стилем, запропонували нові ідеї та смисли, вплинули на розвиток української мови та становлення України, – таким є головний критерій, на який мали зважати укладачі списку. Окрім того, іншими його особливостями є те, що до нього ввійшли лише твори, написані українською мовою у XVIII-ХХІ століттях, і що у ньому представлені поезія, проза, драматургія, есеїстика й мемуари, але до нього не входять наукові видання. Ще одна важлива деталь – кожен автор у цьому ТОП-100 представлений лише одним твором.

Коли: о 19:00.
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.
Вхід вільний.