З мистецтвом художників-емігрантів знайомлять на Печерську

З мистецтвом художників-емігрантів знайомлять на Печерську

У залі аукціонного дому "Золотое сечение" триває виставка «Мистецтво художників-емігрантів ХХ століття». В експозиції представлено близько 30 робіт українських, російських, єврейських художників, які отримали світове визнання в еміграції. Роботи зібрані з різних приватних зібрань не тільки України а й Франції, Німеччини, Голландії, США. Всі представлені роботи мають високе колекційне та музейне значення.


Гості мають можливість не тільки подивитися, але й  придбати рідкісні живописні твори 1900-1980-х років Василя Хмелюка, Давида Бурлюка, Олексія Грищенка, Миколи Кричевського, Олексія Ісупова, Миколи Ісаєва, Леона Ковальського, Соні Левицької та інших митців, чиї імена сьогодні широко відомі в світі.


Серед знакових робіт виставки  -  картина "Сімейний портрет (1940-і) Ірвінга Лемана, авангардна композиція «На ринку», (1930-і) харківського художника-емігранта Володимира Бобрицького, написану в період еміграції у США, великий твір «Дворик у Провансі», (1932) одного із найвідоміших українських митців, які здобули славу у Парижі - Миколи Кричевського, витончений пейзаж «Рокбрюн-сюр-Аржан», (1930-і) Олекси Грищенка. Також варто відзначити роботи Давида Бурлюка - «Сюрреалістичне товариство» та «Вулиця Св. Роха в Парижі», (обидві - 1950-і). Василь Хмелюк представлений в експозиції двома великими творами різних періодів, за якими можна простежити як змінилася його живописна манера від початку еміграції на початку 1930-х, до того коли він був вже знаний майстер у Парижі - у 1960-х роках. Жанр натюрморту представлений такими авторами як Соня Левицька, Мікола Ісаєв, Тетяна Лугін, Артур Кольник та Ніколас Вакер. На виставці також можна буде побачити і одну скульптурну композицію Петра Терещука «Дівчинка дивиться на двох дітей, які цілуються» і «Леді і денді», (1900-і).


Коли: до 27 грудня, понеділок - субота з 11.00 до 18.00
Де: Аукціонний дім Золотое сечение, вул. Л.Первомайського, 4
Вхід вільний