На столичному масиві Відрадний продають нелегальні ялинки

На столичному масиві Відрадний продають нелегальні ялинки

Напередодні новорічних свят всюди можна зустріти торговців із ялинками. Цінова політика на деревце – від 300 грн і до 1500 грн. Але окрім зовнішнього вигляду ялинки та її вартості, потрібно звертати увагу, чи є вона легальною. Адже щороку браконьєри вирубують тисячі ялинок і незаконно наживаються на новорічних святах.

ЯК ВПІЗНАТИ ЛЕГАЛЬНУ ЯЛИНКУ

Головна ознака легальної ялинки – це маркування або спеціальний чіп, який можна відсканувати.

Кореспонденти «Вечірнього Києва» відвідали один із ялинкових ярмарків на Відрадному і запитали у тутешніх продавців, чому на ялинках немає чіпу.

Нам відповіли, що чіпи зроблені з паперу і можуть порватися, тому продавці не кріплять їх на ялинку. За умови придбання ялинки вони обіцяють цей «чіп» знайти.

Насправді ж, чіп має бути пластмасовим, зі штрих-кодом та номером, і закріплений на стовбурі. Це підтверджує, що деревце зрубали легально. Тому не соромтеся запитувати.

Схожа історія нас спіткала й біля РАЦСу на бульварі Вацлава Гавела. Після запитання журналістів про чіп, продавець ялинок збрехав, що він насправді просто покупець.

Хоча люди, які працювали у місцевому кіоску, розповіли, що саме він і торгує ялинками.

Зрештою чоловік зізнався, хто він, але всю відповідальність за ялинки без чіпів переклав на свого колегу, який, начебто, має їх принести окремо.

Де придбати ялинку у Києві

У Києві до 31 грудня функціонуватимуть 97 законно розміщених сезонних ярмарків із продажу натуральних хвойних дерев і новорічних прикрас.