Киян запрошують на творчу виставку юних митців з інвалідністю

Киян запрошують на творчу виставку юних митців з інвалідністю

У столиці проживають 10 тис. дітей та 15 тис. молодих людей з інвалідністю. Такі люди стикаються крім медичних проблем з соціальними, з випадками неприйняття суспільством, стигматизації та дискримінації.

Щороку в столиці проходить Київський міський фестиваль творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе». Учасники танцюють, співають, малюють, роблять творчі доробки та навіть знімають відеоролики. Організатор заходу – Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (КМЦСССДМ).

Цього року завершився вже ХХVІІ фестиваль «Повіримо у себе». У ньому взяли участь 1000 обдарованих дітей та молоді з інвалідністю, які змагались у 12 номінаціях, об’єднаних у 4 напрями у 4 вікових категоріях.

У Муніципальній галереї мистецтв Деснянського району відбулось урочисте відкриття виставки творчих робіт переможців напряму «Прикладне мистецтво» ХХVІІ Київського міського фестивалю творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе».

– Тут дві категорії робіт: близько 60 робіт переможців та доробки, які стали лауреатами. Такі заходи, як сьогоднішній, допомагають дитині соціалізуватися та навчитися спілкуванню, – розповідає директор КМЦСССДМ Ярослава Колобова.

Подібні заходи свідчать, що діти з інвалідністю також є творчими та талановитими, показують суспільству, що до них потрібно бути толерантними. Адже на словах більшість наших співгромадян «за» людей з обмеженими можливостями. Проте коли доходить до справи і батьки дізнаються, що, наприклад, у класі їхньої дитини з’явився такий учень, чи не більшість починає обурюватися.

Митець Олег Смаль зазначив, що багато з представлених робіт достойні бути не лише в цій галереї, а й у кращих музеях світу. Всім охочим він надавав професійні консультації.

Також під час заходу на майстер-класах учасники мали змогу виготовити власноруч новорічну листівку чи чобіток.

Виставка працюватиме з 18 грудня по 15 січня 2020 року за адресою вул. Т. Драйзера, 6. Вхід вільний.