Навігатор на 19-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 19-те грудня: куди піти у Києві

Сьогодні ми святкуємо День Святого Миколая, з якого розпочинаються новорічно-різдвяні святкування. Окрім засвічення ялинок у різних районах міста, на вас чекає вернісаж різдвяних мистецьких творів та найбільша у Східній Європі виставка колекції української театральної ляльки, святкові концерти, зустріч із гуртом The Velvet Sun та Андрієм Курковим, прем’єра сімейного фільму-фентезі «Тільки Диво», показ балету Лускунчик від Royal Opera Ballet у кіно та багато іншого.

Святкування в районах і засвічення ялинок:

15:00 – Засвічення головної ялинки району в парку імені М. Рильського.

15:00 –  Казка про Стародавній Київ на Поштовій площі.

17:00 –  Засвічення ялинки на Софії / Друга Ріка / НАОНІ.

17:00 – Вечірня новорічна казка 2019 в сквері Скрябіна на Порика.


17:.00 –  Святкове дійство для дітей «Ой хто, хто Миколая любить» в Українському домі.

17:30 – Хеллоу, Ялинка! біля Арки дружби народів.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Всеукраїнська Різдвяна виставка

Для глядачів ця виставка є чудовою нагодою побачити твори всіх видів і жанрів різноманітних за тематикою, палітрою кольорів, технікою виконання, емоційною насиченістю, що створюють атмосферу світла, наповнюють життєдайною енергією, хвилюючим оптимістичним передчуттям радості й оновлення.
Цьогорічна експозиція увібрала в себе три сотні творів художників з усіх областей України і стала втіленням  плідної співпраці Дирекції виставок НСХУ та Департаменту культури КМДА.

Коли: о 16:00.
Де: Будинок художника, вул. Січових Стрільців, 1-5.
Вхід вільний.

Лялька на кону. Відкриття виставки

Найбільша у Східній Європі виставка колекції української театральної ляльки.
Розвійте сумніви щодо своїх планів на день, адже на виставці можна дізнатись про таке: що може робити лялька і не може звичайний актор; як створюється ляльковий спектакль; які перспективи театру ляльок; як лялька вплинула на  розвиток цифрового світу – комп’ютерних ігор та соцмереж.

Коли: о 17:00.
Де: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, вул. Лаврська, 9, корп. 26.
Вхід вільний.

«Колекція. Галерея 36»

Презентують художню збірку «Колекція. Галерея 36», яка налічує більш ніж 150 творчих робіт відомих художників. «Галерея 36» – одна з перших приватних галерей, створена митцями для митців. Це центр тяжіння творчих людей, осередок, де виставити свої праці воліли найталановитіші майстри. 

Коли: о 18:00.
Де: Музей сучасного мистецтва України, вул. Кирилівська, 41.
Вхід вільний.

День вільного відвідування у Мистецькому арсеналі

Будуть говорити про Мистецький арсенал як історико-архітектурну пам’ятку, відвідувачі дізнаються більше про життя та творчість гуцульської мисткині Параски Плитки-Горицвіт і поринуть у проблеми повернення культурного надбання на виставці «Спецвантаж!».
Екскурсії виставками відбудуться о 12:00, 15:00 та 18:00.

Коли: 11:00 – 20:00.
Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 12.
Вхід вільний.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Концерт «Коляда іде!»

У передчутті Різдвяних свят, у День Святого Миколая, кращі українські колядки та щедрівки подарують вам гарний настрій! Вишукане звучання Академічного оркестру народної та популярної музики Українського радіо, дзвінкоголосся заслуженої артистки України Руслани Лоцман та Великого дитячого хору Українського радіо подарують незабутні емоції та враження.                                                                                                             
Концертна програма «Коляда іде» перенесе в атмосферу одвічних традицій та забринить сучасними мотивами у авторських версіях композитора Богдана Кривопуста та обробках Віктора Степурка. Під час концерту з улюбленими різдвяними піснями нашого народу ви уявно полинете у різні куточки України, познайомившись з унікальним фольклором Південної та Східної України, Карпат, Слобожанщини, Полісся тощо.                                                                                 

Коли: о 19:00.
Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5-в.
Вартість квитка: 70 – 150 грн.

До Дня Святого Миколая. Свято народної музики

На сцені Колонного залу ім. М. Лисенка звично відбувається святковий концерт, де артисти намагаються створити передноворічний і передріздвяний настрій. Такий щорічний концерт започатковано Миколою Івановичем Різолем, якому саме в цей день виповнилося б 100 років. Тому цей концерт присвячено пам’яті музиканта.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитка: 70 – 350 грн.

Щорічний різдвяний концерт талановитих дітей України

Щорічний різдвяний концерт талановитих дітей України «З’ЄДНАНІ МОВОЮ МУЗИКИ». У концерті візьмуть участь: Марійка Щавєлєва, Сандра Василькова, Віра Вільховченко, Артур Чорний, Дарія Зайченко, Анастасія Притульска, Софія та Ганна Кисляк, Максим Шарпарь, Анна Небаба. За участі Народної артистки України і лауреата міжнародних конкурсів, скрипальки Богдани Півненко у супроводі камерного оркестру.
У концерті прозвучать твори Вівальді, Шопена, Сарасате, Чайковського, Скорика, П'яцоли, Вільямса. 

Коли: о 19:00.
Де: Національний заповідник «Софія Київська», вул. Володимирська, 24.
Вартість квитка: 100 грн.

Новорічний Штраус-форум за участю дітей учасників бойових дій

На форум запрошені близько 150 дітей учасників бойових дій на сході України. Вони почують традиційні та маловідомі твори родини Штраусів у виконанні Kyiv-Classic Orchestra. Також діти потраплять на репетицію оркестру за лаштунки, зможуть поспілкуватись із музикантами та диригентом, обрати цікаві їм інструменти і пограти на них, побачити, з чого складається праця оркестру, для чого потрібна диригентська паличка тощо. Захід відбувається за підтримки Міністерства культури, Міністерства закордонних справ України та Міністерства внутрішніх справ України.

Коли: о 16:30.
Де: Національна опера України, вул. Володимирська, 50.
Вхід за запрошеннями.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Різдво як шлях до себе

Зустріч із гуртом The Velvet Sun і письменником Павлом Коробчуком, у рамках серії зустрічей «Про Себе».
Будуть говорити про особливий дух Різдва (чи то пак – про Духів), слухати поезію, а також добре відомі кожному різдвяні композиції, учасники поділяться історіями про їхнє створення та українське коріння.

Коли: о 18:30.
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Творчий вечір письменника Андрія Куркова

Творчий вечір одного з найвідоміших сучасних письменників України Андрія Куркова до 20-річчя першого видання його роману-бестселлера «Пікнік на льоду» за кордоном.

Коли: о 18:30.
Де: Національний музей медицини України, вул. Богдана Хмельницького, 37.
Вхід вільний, реєстрація або за телефоном: (044) 234-15-74.

Зустріч із авторкою роману «Воля Ізабелли» Ганною Гороженко

Любов, політика, пристрасті і пригоди у XVIII столітті на українських землях. І в центрі всіх перипетій – русинська, а отже українська княгиня Ізабелла Любомирська з волинського роду Чарторийських. Цю реальну жінку, надзвичайно заможну, відому на всю Європу сучасники називали «Блакитною маркізою». Однак вона не лише диктувала моду у величезній країні – Речі Посполитій, а й була дуже активним політичним гравцем. Інтригами своїми вона боронила землі волинських шляхетних родів. Усі головні герої книги Анни Гороженко «Воля Ізабелли» – реальні персонажі. 

Коли: о 19:00.
Де: Bookvabar в книгарні Буква, вул. Богдана Хмельницького, 3-б.
Вхід вільний.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

РІЧ-РІЧ│Прем'єра│Дикий театр

Дикий театр замахнувся на Вільяма Шекспіра. 
Це історія трьох братів. Історія про владу, що роз'їдає мов ржа. Про те, що рожеві окуляри б'ються скельцями всередину. Що навіть кумівство та вислуга років не гарантує спокійної пенсії. Що таргани виживуть за будь-яких обставин. Що народна любов та високі рейтинги – то велика спокуса, а жертва – не завжди свята. Що важко бути «поза політикою» і залишатися порядною людиною. 

Коли: о 20:00.
Де: Сцена 6, вул. Васильківська, 1.
Вартість квитка: 150 – 500 грн.

ВЕЧІР У КІНО

Свято Миколая та прем’єра фільму «Тільки Диво»

Прем’єра сімейного фільму-фентезі «Тільки Диво». У програмі вечора: знайомство з акторами фільму; розважальна програма «Свято Миколая»; подарунки всім юним гостям!
У холі кінотеатру діятимуть фотозони, де ви зможете зробити казкові фото із героями фільму та справжнім актором-собакою Сніжкою.
Також для всіх гостей свята: конкурси з призами, аквагрим, хоровод зі Святим Миколаєм, веселі пісні, чудовий настрій та сюрпризи від помічників Святого Миколая.

Коли: початок програми о 19:00, початок фільму о 20:00.
Де: Сінема Сіті, вул. Антоновича, 176.
Вартість квитка: 130 грн.

Показ фільму «Нічний Швидкий» у кінотеатрі «Київська Русь»

19 грудня – найкращий спосіб почати Новорічні святкування разом з українською новорічною комедією «Нічний Швидкий». Гарантуємо що ви піднімете собі святковий настрій і вам буде смішно! Героїня фільму журналістка Таня в святвечір змушена їхати додому, але вона не має квитка, тому її представляють хірургом і саджають на потяг. Випадково у її купе сідає п’яний юрист Толя, якому під час тормозіння потягу валізою відрізає палець. Тепер Таня змушена зробити все, щоб врятувати Толю, адже він кричить, що засудить її «за ненавмисне вбивство».

Коли: о 19:30.
Де: Кінотеатр Київська Русь, вул. Січових Стрільців, 93.
Вартість квитка: 60 грн.

Лускунчик від Royal Opera Ballet у кіно

«Лускунчик» – балет, без якого просто неможливо уявити Різдво. Його перегляд вже давно став чимось на зразок святкової традиції для усієї родини та світовою класикою, що займає особливе місце у серцях поціновувачів балету. В основі хореографії  Пітера Райта – найперша й найбільш автентична версія Лева Іванова 1892 року, створена для прем’єри у Маріїнському театрі.

Коли: о 19:40, 20:00.
Де: «Планета Кіно» Блокбастер, «Планета Кіно» Рівер Молл, «Сінема Сіті», «Баттерфляй ДеЛюкс».
Вартість квитка: від 170 грн.