Столичні пенсіонерки виготовили пледи для дітей з інвалідністю

Столичні пенсіонерки виготовили пледи для дітей з інвалідністю

Напередодні Дня Святого Миколая хочеться тепла та подарунків, як ніколи. Бабусі, які обслуговуються у Територіальному центрі соціального обслуговування Дніпровського району, власноруч виготовили пледи та вручили їх багатодітним родинам, дітям з інвалідністю та сім’ям, де є загиблі на війні.

Спочатку викладачі вчили бабусь плести ковдри, потім бабусі їх виготовляли. На весь процес пішло 2,5 місяця.

 - Сьогодні фінішує соціальний проєкт «З теплих рук до теплого серця», який був здійснений завдяки програмі «Соціальне партнерство» за фінансування з бюджету міста Києва. Організація БФ «Карітас Київ» виграла конкурс соціальних проєктів. І це дозволило втілити його у Дніпровському районі. Чому саме пледи? Всі ми знаємо, що дрібна моторика сприяє стимуляції мозкової діяльності і корисна в будь-якому віці. Пледи були сплетені з великою любов’ю та великим досвідом. Спадкоємність поколінь це здорово, - розповідає Олександра Соя, начальник управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.

Загалом в проєкті взяло участь 36 бабусь, які виготовили 21 плед. Сонячно-жовті, білосніжно-білі, фіолетові та сині – тепер вони зігріватимуть тих, хто потребує тепла найбільше.

- Мета проєкту - допомогти людям похилого віку відчути себе потрібними суспільству, надати їм можливість активно і приємно проводити вільний час, а також знайти те коло спілкування й ті корисні заняття, які б забезпечили самореалізацію і безперервний розвиток кожного. До того ж такі заняття покращують моторику, яка відповідно поліпшує самопочуття, - розповідає працівник благодійного фонду «Карітас-Київ», фасилітатор з розвитку громад Оксана Варварич.

За словами Оксани Варварич на пледи пішло близько 80 кг вовни.

На заході виступив ансамбль "Вербиченька" Центрального відділення Територіального центру соціального обслуговування населення.

Учасниця проєкту Антоніна Єфремовна розповідає, що дуже рада, що її плед зігріватиме малечу з інвалідністю.

- Даруємо своє тепло. Пледи дуже м’які та теплі. Плели з великим задоволенням. Віддаємо з душею. Крім пледа підписали відкритки з побажаннями. Жінки по одному сплели, а  я два встигла, - розповідає Антоніна Єфремовна.

Бажаємо, щоб кожен у цей чарівний час отримав свій теплий подарунок.