Навігатор на 18-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 18-те грудня: куди піти у Києві

Напередодні масштабних святкувань пропонуємо вам відвідати лекції з есеїстики та сектантства, дізнатися про кулінарію 20 століття, поговорити про українську літературу на початку нового десятиліття, послухати аргентинського кларнетиста та українського піаніста, поспілкуватися з Яніною Соколовою, побачити курдську графіку, поміркувати про розумні міста та з'ясувати як правильно робити вибір.   

ВЕЧІР ЕСЕЇСТИКИ

Як написати вдалий есей? Лекції Прохаська, Огаркової і Казаріна

Серія лекцій знаних письменників і журналістів про те, як написати вдалий есей. 
17.00 "Есей: спроба деконструкції". Лектор – Тарас Прохасько
Обов'язкова попередня реєстрація
18.00 "Есей з другої спроби". Лекторка – Тетяна Огаркова
Обов'язкова попередня реєстрація
19.00 "Журналістика особових займенників". Лектор – Павло Казарін.
Обов'язкова попередня реєстрація

Де: Києво-Могилянська Бізнес-Школа , вул. Волоська, 8/5
Вхід вільний

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Кулінарія і лідерство: рецепти українських жінок

Розмову про неймовірних жінок з ХХ століття, що творили історію України, видавали книги та журнали, організовували жіночий рух, але не забували про сім’ю та родину.
поговорять про історію видання книжки «Як добре й здорОво варити», розкажемо про рецепти родини Ольги Кобилянської, її дружбу з Оленою Кисілевською та згадаємо детективні історії видання книг, боротьбу за право друкувати українською.

Коли: о 18.30
Де: Київський центр УКУ, вул. Мазепи, 10а
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Іван Андрусяк презентує нову книжку "Сірка на порох"

Популярний український дитячий письменник, лауреат премії імені Лесі Українки Іван Андрусяк презентує нову прозову книжку «Сірка на порох». Це історично-пригодницька повість, яка відкриє вам нову грань Андрусяка-письменника і неодмінно подарує читацьку насолоду. 
Травень 1637 року, містечко Березань неподалік від Переяслава. Дівчинка, яка має дивне прізвисько Сірка, наглядає вночі за копальнею з видобутку селітри. Та ось на копальню вриваються розбійники, щоб при світлі багаття допитати двох викрадених незнайомців — козака і єврея. Заховавшись у могилі, Сірка стає свідком допиту і дізнається дещо дуже таємне і небезпечне… Історія про дружбу і зраду, про підлість і честь, про зародження перших почуттів і одвічну українську проблему самоусвідомлення.

Коли: о 18.30
Де: Книгарня Є, вул. Хрещатик, 46
Вхід вільний

Розмова про українську літературу на порозі нового десятиліття

Уже зовсім скоро розпочнеться нове десятиліття — в українській культурі знов настануть двадцяті. З чим зустрічає їх українська література? Що потрібно їй зараз, аби повторився сплеск сторічної давнини? Як бачать цей перехідний період і себе в ньому молоді автори? Яким досвідом вони можуть поділитися з тими, хто тільки мріє стати письменником?
На ці та інші запитання відповідатимуть літературознавиця Ярина Цимбал, редактор видавництва «Темпора» Андрій Мартиненко, автори Марина Смагіна, Олександр Корнейко, Іванна Денис, Дмитро Безверхній та Ксенія Фукс.

Коли: о 18.30
Де: Книгарня Є. вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

Маріано Рей (кларнет) Аргентина. Президентський оркестр

За підтримки Посольства Аргентинської Республіки в Україні виступить кларнетист Маріано Рей у супроводі Національного президентського оркестру України 
Програма:
К.Сен-Санс – Соната для кларнета і фортепіано мі-бемоль мажор
А.П’яццолла – Ескуало, Мілонга Янгола, Алегро Т ангабіле
К.М.Вебер – Концерт № 2 для кларнета з оркестром мі-бемоль мажор

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2 
Вартість квитка: 80-400 грн.

Концерт «South spaces». Костянтин Товстуха

Культурний центр Дім "Майстер Клас" представляє 9 сезон проекту MK Classics – «Класика в Хлібні»
Програма: Рамо ''Les tendres plaintes'', Гайдн Соната ре мажор, Рахманінов Музичний момент №5, Метнер Трагічна соната, Сільвестров Багатель, Хачатурян Токата, Шуман "Танці Давідсбюндлерів",  Дютійє Соната №1.
Після концерту відбудеться спілкування/чаювання з музикантом.

Коли: о 19.00
Де: Національний заповідник «Софія Київська», зал «Хлібня»
Вартість квитка: 150 грн.

ВЕЧІР АКТУАЛЬНИЙ.

Презентація книжки «Я, Ніна» у Мистецькому Арсеналі

Повість «Я, Ніна» – це історія про життя журналістки Ніни написана у сповідальній формі та, фактично, є щоденником пережитого нею від початку хвороби і до кінця лікування. Ольга Купріян та Яніна Соколова написали повість, в основі якої лежать власні пережиті події, які у тексті тісно переплітаються з художніми вимислами.
Під час презентації можна придбати книжку та долучитися до автограф-сесії. 15 грн з продажу кожного примірника книжки буде перераховано на проєкт «Я, Ніна», який реалізовує програми зі збору крові, волосся, а також підтримує розвиток служб паліативної допомоги та профілактику онкології серед українців.

Коли: о 19.00
Де: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12
Вартість квитка: 80 грн., пільговий 40 грн.

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.

Вернісаж виставки "Курдська графіка"

Ця виставка розкажемо про те, що відбувалося і відбувається в Іраку.  Про газову атаку в Халабджі. Про геноцид єзидів, що вчинила Ісламська держава.  Художники піднімають актуальне для обох країн питання - як війна впливає на людяність та людство загалом? Експозиція стане художнім містком між Іракським Курдистаном та Києвом. 

Коли: о 19.00
Де: МАЯК, вул. М. Коцюбинського, 6
Вхід вільний

ВЕЧІР ОСВІТНІЙ.

Час сектантський. Культурологічна лекція

Під час нової лекції, присвяченій новітнім релігійним рухам, розкажуть, як змінювалось сприйняття релігії та духовності під впливом модернізму та постмодернізму, як саме виникли відомі нам секти і як так сталось, що ньюейджевський синкретизм став релігійною домінантою другої половини XX сторіччя.
Особлива увага буде присвячена еволюції таємних окультних та сатанинських культів. Чим відрізняється модерністський сатанізм від постмодерного? Чому сатанізм Антона Шандора Ла-Вея так приваблював голлівудських зірок? Чи дійсно Мерілін Монро була прихильницею Церкви Сатани? Чи є скандально відомий Храм Сатани "метамодерним сатанізмом"?

Коли: о 19.30
Де: Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31
Вартість квитка: 250 грн.

ВЕЧІР ПСИХОЛОГІЧНИЙ.

Муки вибору

Вибір - це звичка,яка випрацьовується щодня, а не раз на 5 років. Це те, що кожен з нас робить щоденно: Чай чи кава? Що на сніданок? А якою дорогою поїхати? 1001 справа, яка потребує рішень і вибору на роботі? А як вечір провести? Все це наш вибір. І яким він буде - залежить, як пройде ваш день, вечір, рік та ваше життя. Ми розкриємо поняття вибору з наукової та практичної точки зору: політології, маркетингу,  психології Поговоримо про дилеми вибору та як можна оптимізувати цей процес для себе. Як це пов'язано з відповідальністю і вашим мислення!

Коли: о 19.00
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР ДИСКУСІЙНИЙ.

Розумні міста: ідеологія, перспективи, практики

Ми входимо до нової ери – глобальної цифровізації. Це той час, коли радіо, телебачення, газети перестають бути основними ЗМІ. Коли навчання відбувається за схемою Education 2.0. Коли віртуальність стає більш спокусливою за реальність. Коли електронне урядування та електроні сервіси стають мейнстрімом. Чи готові ми у повній мірі почати використовувати всі можливості цифрового суспільства і які перешкоди є на цьому шляху?

Коли: о 19.00
Де: Київський будинок вчених, вул. Володимирська, 45-а
Вартість квитка: 70 грн. (абонемент Будинку вчених), реєстрація