Український циганський театр їде підкорювати Європу

Український циганський театр їде підкорювати Європу

В Україні проживає близько 48 тисяч ромів (дані Вікіпедії). І хоча в Києві не найбільша ромська громада, проте тут знаходиться єдиний державний циганський професійний театр.

 Циганський академічний музично-драматичний театр «Романс» став одним з головних партнерів міжнародного проєкту «Європейський ромський театр», який проходитиме переважно за фінансової підтримки Євросоюзу, а також за сприяння Департаменту культури КМДА. В проекті беруть  участь європейські ромські театри Угорщини, Румунії, Австрії, Німеччини, Іспанії. Проєкт включає в себе проведення театрального фестивалю, який відбудеться восени 2020 року в Угорщині,  та семінарів.

Стартує проєкт вже у січні 2020-го і триватиме 3 роки.

Офіційно захід розпочнеться цими вихідними – керівництво театру підписує офіційні папери для участі у проєкті. З цієї нагоди представники Угорщини, Румунії та Австрії відвідали театр, щоб обговорити майбутню співпрацю.

Гостям показали найсильнішу роботу колективу театру – виставу «Вожак», яка й поїде до Європи. Вистава розповідає про жахи голокосту ромів під час Другої світової війни. 

Чому цей проєкт важливий не лише для ромської спільноти, а  й для всієї нашої країни, розповідає народний артист України, художній керівник театру Ігор Крикунов:

Циганський академічний музично-драматичний театр «Романс» було створено у 1994 році. Щороку колективом театру проводиться фестиваль циганської культури в Україні «Амала»