Афіша на 13-те грудня: куди піти у Києві

Афіша на 13-те грудня: куди піти у Києві

П'ятниця, 13 та День Андрія – це ще не всі приводи гарно провести вечір. Cьогодні на вас чекають вечорниці, відкриття новорічного фестивалю гігантських китайських ліхтарів, лекція про зимові свята у Києві, опера-антиутопія GAZ на дуже великому екрані, презентація проєкту «Світ у 2020-му», «Блуд» та «Любов» у театрі, різдвяний концерт, знайомство з живописом Леся Подерв'янського та багато іншого.

ВЕЧІР СВЯТКОВИЙ

Вечорниці на Андрія в Інституті філології

Дівчата зможуть дізнатися свою долю, взявши участь у ворожіннях. Також Вас очікуватиме майстер-клас з вибійки, ярмарок, смачненькі пригощення та ще багато веселих забав. Кульмінацією вечорниць, за традицією, стане проведення обряду кусання калити, де хлопці та чоловіки зможуть довести свою силу та мужність. Ну і яке ж українське свято без веселої гри музик, співів і танців.

Коли: 13 грудня з 15:00.
Де: Інститут Філології, бульв. Шевченка, 14.
Вхід вільний.

Андріївські вечорниці у #Бібліотеці

На вас чекають українські народні танці та пісні, традиційні ворожіння, майстер-клас та конкурс на найкраще українське вбрання, обряд «кусання калити» і смачне частування!

Коли: 13 грудня з 15:30.
Де: Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей, проспект Перемоги, 25-а.
Вхід вільний.

Калита в Музеї Гончара

На вечорниці збираються лише незаміжні дівчата і неодружені хлопці. В програмі - випікання калити, вивчення колядок, вгадування долі, пісні, ігри, залицяння, кусання калити й танці досхочу. Калита – великий круглий корж з діркою у центрі, обмазаний медом або підсолоджений. Тісто дівчата місять разом, починаючи від найстаршої. А щоб хлопці їх дужче любили, калиту робили на воді, в якій заварювали любисток. 
Забаву правлять: Гурт Щука-Риба (Київ). До танців грають: Гурт US Orchestra (Київ).

Коли: о 18.00
Де:  Музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19
Вартість квитка: 200 грн., для студентів – 150 грн., для Андріїв – вхід вільний

Українські вечорниці на Андрія

Справжні українські вечорниці — це завжди весело та колоритно! За давньою традицією вільний від роботи час молодь проводила з іграми та забавами, жартами, веселощами та пустощами, а ще з ворожінням. Все це дійство щедро приправлене піснями, танцями та живою музикою. У виставі «Берегині» використано фольклорні мотиви Наддніпрянської України, які зібрані під час багаторічних дослідницьких експедицій.

Коли: о 19.00
Де: Київський академічний театр Українського фольклору "Берегиня", вулиця Івана Миколайчука, 3
Вартість квитка: 180 грн. 

ВЕЧІР ЯСКРАВИЙ.

Новорічний фестиваль гігантських китайських ліхтарів

Новорічний фестиваль гігантських китайських ліхтарів  - це чудова нагода побути разом всією родиною або з друзями. 
На вас чекають: більш ніж 30 ілюмінаційних локацій, дитячі зони та резиденція Санта Клауса з подарунками, фуд-зона з китайськими ресторанами, ароматний глінтвейн, ярмарок сувенірів, тематичні майстер-класи, насичена розважальна програма та багато приємних сюрпризів.

Коли: о 16.00
Де: Співоче поле. вул. Лаврська, 33
Вартість квитка: 200 грн., 160 грн для дітей

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Інтерактивна лекція Владислави Осьмак “Зимові свята у Києві”

Як відзначали зимові свята у Києві в давні часи й у недавньому минулому? Коли з'явилася у нас різдвяна ялинка і чим її прикрашали? Які розваги влаштовували на свята, як займалися благочинністю? Із творів яких письменників ми про це дізнаємося?

Коли: о 17.00
Де: кінотеатр Ліра, вул. Вел. Житомирська, 40
Вхід вільний

НЕвідома українська археологія

Впродовж 100-річної історії Інституту археології НАН України ученими були досліджені численні пам’ятки різних епох - від доби каменю до пізнього середньовіччя у всіх регіонах України. На виставці йтиме мова про археологічні розкопки кургану Товста Могила (околиця міста Орджонікідзе (сучасна назва Покров) Дніпропетровської області.

Коли: о 18.00
Де: Андріївський Узвіз 5/31
Вхід вільний

ВЕЧІР КОРИСНИЙ

Здоров’я-молодість-краса

Галина Таїрова – тренер Аnti Аге, майстер спорту міжнародного класу з фігурного катання на ковзанах. Заслужена артистка України. 
На лекції ви дізнаєтеся про профілактику здоров'я за допомогою спеціальних фізичних практик на основі йоги, пілатесу та фітнесу, методики роботи з власною енергетикою і диханням, спеціальні рекомендації по харчуванню, як правильно починати день для збереження енергії протягом дня.

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР В КІНО.

Презентація документального фільму "Родинна справа" у Києві

“Родинна справа” - це історія про три сім’ї зі східної України, Смірнови - із Сум, Козлови - із Січеславщини та Фіміни - з Луганщини. У 2014 році, коли Росія розв’язала війну проти України, всі вони усвідомили свою українську ідентичність та вирішили захищати Батьківщину від агресора. Це стало для них родинною справою.

Коли: о 18.30
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6
Вхід вільний

Опера-антиутопія GAZ на дуже великому екрані

У 2018 році режисерка Вірляна Ткач і композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко розпочали працювати над оперою-антиутопією GAZ. Показ попередньої версії опери відбувся у Мистецькому Арсеналі у листопаді 2018 року.
Дія опери GAZ вибудовується навколо історії про вибух на футуристичній фабриці, що колись продукувала енергію для всього індустріального суспільства. Центральним образом художньої реальності є препароване піаніно – колишній пульт індустріального гіганта, який поєднував живе і техногенне в одній системі. Охочих запрошують зазирнути за лаштунки процесу, а також побачити оперу на дуже великому екрані!

Коли: о 19.30
Де: Кінотеатр Київська Русь, вул. Січових Стрільців, 93
Вартість квитка: 80-150 грн.

ВЕЧІР ДИСКУСІЙНИЙ.

Яким буде світ у 2020-му

Презентація спільного проекту «Українського тижня» та The Economist «Світ у 2020-му». Назвуть найцікавіші слова і цифри прийдешнього року, зокрема: чи буде у 2020-му році економічна криза чи зачепить вона Україну? Чому світ стає все небезпечнішим? Хто переможе на президентських виборах у США? У яких частинах світу чекати нових сепаратистських заколотів? Яку альтернативу капіталізму готує Папа Римський? Чому наступний рік стане вирішальним для крипто валют та якої реінтеграції Донбасу нам чекати?

Коли: о 18.30
Де: Книгарня Є,  Лисенка, 3
Вхід вільний 

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.

Мистецтво проти ночі: екскурсія Олександра Соловйова

PinchukArtCentre запрошує на авторську екскурсію Олександра Соловйова персональною виставкою Бориса Михайлова в рамках формату «Мистецтво проти ночі».
Ретроспективна виставка Бориса Михайлова пропонує погляд на його художню практику – від фотографії до концептуального мистецтва та перформативності. Творчість Бориса Михайлова завжди балансувала між політичними та суспільними нормами у пошуках межі того, що проект розглядає як заборонене зображення. 

Коли: о 19.00
Де: 3 поверх PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2
Участь безкоштовна. Реєстрація 

Kultur-Natur. Лесь Подерв`янський

Dymchuk Gallery представляє проект "Kultur-Natur" Леся Подерв'янського. До циклу увійшли 7 живописних робіт, написаних протягом останніх двох місяців. У них художник поєднує реальне та фантазійне, розмірковуючи про слід людини в природному середовищі.

Коли: о 19.00
Де: Dymchuk Gallery, вул. Ярославська, 21
Вхід вільний

Гойя: бачення несвідомого

Починаючи свій творчий шлях з зображення легких і грайливих сюжетів, Гойя на піку своєї популярності, після втрати слуху, кардинально змінює манеру, все більше занурюючись в світ страшних видінь, оголюючи в своїх образах зворотний, темний бік людської сутності. Він відкриває «стулки» свого несвідомого, з якого вириваються назовні у вигляді фантасмагоричних образів всі пережиті жахи війни, пригнічені страхи і пророчі бачення. Так Гойя заклав початок зовсім іншому вектору розвитку мистецтва, в якому ми будемо бачити на контрасті дві сторони нашого життя - темну і світлу.

Коли: о 19.00
Де: INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49А,
Вартість квитка: 400 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

«Принцеса Метро». Пісні і романси на вірші Ліни Костенко

В програмі – пісні і романси на вірші Ліни Костенко (Роман Смоляр). 

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитка: 70-350 грн.

Різдвяний концерт Joy to the world (Радість світу)

Назву концерту JOY TO THE WORLD обрано за назвою однієї з найпопулярніших англомовних різдвяних пісень, у якій йдеться про радість, яку переживає світ, очікуючи народження Спасителя.  У концерті виступлять хор, симфонічний оркестр та солісти-вокалісти театру. До програми увійшли колядки та щедрівки, найвідоміші новорічні пісні країн світу, музика з балетів П.Чайковського "Лускунчик", "Лебедине озеро" та "Спляча красуня", фрагменти з опер "Бегема" Дж.Пуччіні та «Ніч перед Різдвом» М.Римського-Корсакова. 

Коли: о 19.00 
Де: Київська опера, вул. Межигірська, 2
Вартість квитка: 50-200 грн.

ВЕЧІР ПСИХОЛОГІЧНИЙ.

Редизайн особистого досвіду

Чому формуються негативні звички? Як можна навіть з самого складного досвіду взяти ресурс? Що допоможе робити redesign - реконструкцію особистого досвіду і як підтримувати себе в складних ситуаціях

Коли: о 19.00
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

Блуд

Це історія про повію та її численних клієнтів, про те, як за своїми сексуальними збоченими забаганками відрізняються старі професори від «портфельних інвесторів». Хоча, ні. Це історія про Лисицю-перевертня та її спроби віднайти точку опори в людському світі. Чи, навіть не так. Ця історія про пошуки відповідей на безліч питань: що має цінність в цьому світі, а що – ні, в чому природа краси та чи варто присвячувати життя пошуку істини, якщо вона – недосяжна, й мільйони людей, поклавши на її пошуки усіх себе, пішли ні з чим?

Коли: о 19.00
Де: Малий театр, вул. Олеся Гончара, 33
Вартість квитка: 200 грн.

MIŁOŚĆ/ Любов

Що таке любов? Якою вона буває? З чого складається? Чи кожен здатен її відчути? Любов до чоловіка, жінки, дітей, друзів, до себе, професії… Але, чи завжди любов — це щастя? А якщо твоя любов — недосяжний фантом? А якщо твоя любов просто не дає тобі жити? Ти хочеш, мусиш, кричати про свою любов, але насправді не можеш сказати про неї навіть пошепки…  Кожна історія у виставі «MIŁOŚĆ/ Любов» — це мрія, втрата, сповідь, пошук, ілюзія, диво, надія, або ж публічна самотність, від якої не рятують навіть лайки в інстаграмі…

Коли: о 19.00
Де: театр Золоті ворота, вул. Шовковична, 7а
Вартість квитка: 250 грн.