Кличко у Конституційному суді чекає на тлумачення основного закону

Кличко у Конституційному суді чекає на тлумачення основного закону

Велика палата Конституційного суду України у четвер, 12 грудня, розпочала розгляд справи за конституційним поданням 51 народного депутата щодо офіційного тлумачення окремих положень Конституції України про здійснення місцевого самоврядування.

Про це йдеться у повідомлені пресслужби суду. Участь у засіданні бере і мер столиці Віталій Кличко.

– Беру участь у пленарному засіданні Конституційного суду щодо надання офіційного тлумачення Основного закону України у частині здійснення місцевого самоврядування та державної влади в столиці. З поданням до Конституційного суду звернувся 51 народний депутат Верховної ради восьмого скликання. Зацікавився розглядом цього важливого для самоврядування в Україні питання і генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, – зазначив мер столиці.

Як раніше повідомляв УКРІНФОРМ, автори клопотання просять КСУ дати офіційне тлумачення цих положень Основного Закону України в контексті питань, чи може Київська міськрада утворювати відділи, управління та інші виконавчі органи не в структурі КМДА; чи може бути звільнена Президентом України з посади голови КМДА особа, обрана мером Києва за умови, якщо повноваження особи, обраної Київським міським головою, не припинені в установленому законодавством порядку і чи може бути призначена Президентом України на посаду голови КМДА особа, не обрана Київським міським головою за умови, якщо повноваження особи, обраної Київським міським головою, не припинені в установленому законодавством порядку.