Як підтримати людину з депресією: поради Супрун

Як підтримати людину з депресією: поради Супрун

Депресію часто знецінюють та вважають, що це скоріше через лінь, слабкий характер, надмірне копирсання в собі чи просто поганий настрій. Проте депресія – це хвороба, яка щороку вражає понад 300 мільйонів людей, сильно погіршує їхню якість життя і працездатність, а також може призвести до суїциду.

Як цього уникнути, та як діяти у разі депресії, розповіла колишня в. о. охорони здоров'я України Уляна Супрун у мережі Facebook.

– Навіть перебуваючи у депресії, людина може поводитися доволі звично, наче у неї все гаразд. Але при цьому бути дуже пригніченою, на самоті переживати серйозні складнощі і не визнавати, що вона має проблему. Депресію часто ігнорують та не діагностують лікарі, а самі пацієнти не поспішають звертатися по допомогу. Лише двоє з п’яти людей, що страждають на депресію, залежності чи тривожність, шукають лікарської допомоги, – коментує Супрун.

Що можна зробити, аби підтримати людину з депресією:

  • Не намагайтеся підбадьорити людину фразами типу «просто посміхнися», «все добре, це лише період такий»… Це вкотре підтверджує несерйозність цього стану та змушує людину почуватися ще більш пригніченою через те, що вона начебто слабка.
  • Не змушуйте людину робити щось поза межами її зусиль. Відволікання депресії з допомогою додаткової роботи чи примусового спілкування у великій компанії людей.
  • Не намагайтеся самостійно давати фахові поради, якщо ви не фахівець. Самолікування депресії небезпечне, а деякі методики самодопомоги дають скоріше тимчасовий ефект і зовсім не означають, що потрібно відмовлятися від фахової підтримки.
  • Краще спробуйте підтримати, вислухати, розповісти про свій досвід лікування депресії (якщо його маєте) чи порадьте звернутися до фахівця або людини, яка знає, як діяти в разі депресії.

Детальніше про депресію та як її лікувати читайте тут.