Найстаріша міська бібліотека відсвяткувала 100-річчя

Найстаріша міська бібліотека відсвяткувала 100-річчя

Пройшли часи, коли бібліотеки були лише книгозбірнями. Зараз це креативні локації, де відвідувачі можуть прослухати лекції чи пройти майстер-класи, зустрітися з цікавими людьми.

Саме таким місцем є Центральна бібліотека імені Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва, яка відсвяткувала ювілей – 100 років. Знаходиться вона за адресою: проспект Перемоги, 25-а. Відвідує бібліотеку на постійній основі майже 20 тисяч читачів. Книжковий фонд – 70 тисяч.

Тут проходять різні міські заходи. Наприклад, недавно центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді провів презентацію-конкурс майстрів сучасних технологій, а також літературні читання в рамках фестивалю «Повіримо у себе». Також у бібліотеці діють гуртки англійської мови, програмування, аеромоделювання, аплікації. Ми розуміємо, що простір має працювати на людей та для людей, зазначає директорка бібліотеки Яна Біленко.

Вона розповідає про історію бібліотеки:

– Бібліотека була заснована зусиллями Павла Тичини, Григорія Верьовки. Спочатку це був відділ для робітничої молоді, яка потребувала літератури. Пізніше бібліотека змінювала своє приміщення, масштаб. І ось в 1973 році бібліотека оселилася на проспекті Перемоги.

Від імені депутатського корпусу привітала бібліотеку з ювілеєм Вікторія Муха, голова постійної комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики:

– Неймовірно приємно спостерігати, що найстарша бібліотека є найсучаснішою. Саме на нашу каденцію випало розуміння необхідності існування бібліотек та ті перетворення, які зараз відбуваються. Я бажаю вам ще 100 років натхнення та творчого пошуку.

Директорка департаменту культури КМДА Діана Попова зазначила, що має мрію зробити Київ всесвітньою книжковою столицею.

– Київ має найбільшу мережу публічних бібліотек в країні. В нашому місті їх 139 – з них 3 міські та 136 районні. Ми почали перетворення з цієї міської бібліотеки. Незабаром відкриються ще 2 оновлені бібліотеки – у Святошинському районі на бульварі Р. Роллана та у Деснянському на вулиці О. Бальзака. Це будуть абсолютно нові простори. Понад 20 млн грн вкладено в оновлення бібліотек за 2 роки.

Навесні читачі бібліотеки імені Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва зможуть читати книжки на новій терасі. Також тут планується проводити вечори кіно.