Оновлений вхід, прем'єри та кава з директором: чим дивує столична оперета

Оновлений вхід, прем'єри та кава з директором: чим дивує столична оперета

У 85-му ювілейному сезоні Національний театр оперети України продовжує радувати своїх шанувальників.


У листопаді після ремонту відкрилася головна сцена. Перші глядачі змогли оцінити зміни вже на вході до приміщення.   

- Ми оновили вхідну частину - сьогодні вона яскрава, з арочними дверима. Тут розміщені нові рекламні носії, електронні афіші, - розповідає генеральний директор, художній керівник театру оперети Богдан СТРУТИНСЬКИЙ. - Також зроблена вентиляція, в тому числі і в робочих кабінетах, хоровому класі. Велика робота проведена по світловому цеху, ми відновили п’ятий софіт. Минулого року працювали над планшетом сцени, цьогоріч  - над механікою. Запустили обертове коло, є два ліфти опускання-піднімання і сценічні підйомники по краю ар’єрсцени, що дає змогу використовувати ці технології в сценографії нових вистав і шоу. Також маємо новий димерний цифровий центр. 
Хотіли б наступного року відреставрувати зал глядача, відновити ліпнину. Роботи тут не проводилися з кінця 1960-х років. Далі - зробити приміщення для зручного зберігання декорацій. На вулиці у нас побудовані тимчасові приміщення, де ми зберігаємо декорації, а деякі взагалі  вивозимо​.

ПРЕМ'ЄРИ СЕЗОНУ

Першою прем'єрою cтала моновистава «Френк Сінатра», яку показали на сцені «#Stage_LAB». Це театральний портрет легендарного співака Америки. Автори проекту (Олександр Білозуб та Дмитро Шарабурін), досліджуючи біографію артиста, створили постановку про те, яким він був насправді, а можливо, про те, яким його тільки уявляли мільйони шанувальників.


5 грудня Національна оперета України презентує прем’єру оперети «Баядера»  - сучасна інтерпретація класичного твору на музику Імре Кальмана. (режисер-постановник Богдан Струтинський). Зворушлива і пристрасна історія кохання індійського принца Раджамі та артистки паризького вар’єте на ім’я Одетта Дарімонд постане у новій інтепретації. 


11 грудня на сцені "77" представляють проєкт  "ПЕНІТА.Опера"  (авторка лібрето — Тетяна Киценко, композитор – Золтан Алмаші, хореограф-постановник  — Максим Булгаков). В основі сучасної опери - документальні факти життя чотирьох жінок, які відбувають довічне покарання у Качанівській колонії міста Харкова. Що чекає на тих, хто за ґратами? Чи є надія на повноцінне життя після виходу на свободу?  Вистава супроводжується фотографіями жінок-засуджених, що стали тематичними донорами спектаклю.

18 грудня Національна оперета України святкує 85-ий день народження. Глядачам готують особливу програму «STEP BY STEP-85», на якій прозвучать композиції із відомих у світі оперет, опер і мюзиклів, оригінальні номери від вокалістів театру, артистів хору, балету та оркестру.


У грудні-січні оперета готує новорічно-різдвяну програму з дитячими казками та кращими виставами. Серед них - прем'єра  «Вертеп. Казки тихої ночі» на малій сцені у фойє. Це святкова забава  зі справжнім Різдвяним Вертепом, колядками та щедрівками, знайомство з магічним Дідухом, веселою Маланкою та Козою, а також  чудова захоплива історія про народження Різдвяної Зірки.

30-31 січня симфонічний оркестр Київського національного академічного театру оперети презентує концерт «Код Гершвіна» з творами американського композитора з українським корінням Джорджа Гершвіна. У першому відділенні звучатимуть твори Гершвіна з мюзиклів та опер. Разом з оркестром та солістами Національної оперети України на сцену вийде Флоріан Файльмайр – піаніст-віртуоз із Австрії. Друга частина концерту присвячена композиціям Маестро, які лунали у відомих фільмах.

- 19-20 березня у нас буде прем'єра мюзиклу "Доріан Грей" на великій сцені. Музику написав  угорський композитор Варконі Матіас, який співпрацював з Вебером. Над сценографією мюзиклу працює Олександр Білозуб, над хореографією - Вадим Прокопенко, - поділився планами Богдан Струтинський. -  В травні хочемо спробувати зробити проект "Амадей" з режисером Максимом  Голенком. Розказати, як композитор писав свої знамениті опери - з музикою самого Моцарту.

ЕКСКЛЮЗИВ - НА КАВУ З ДИРЕКТОРОМ

В листопаді Національна оперета України запустила новий проект — «Вранішня кава з Богданом Струтинським».  У неформальній атмосфері театрального ресторанчику «Браво!» директор театру оперети розкаже все, що ви хотіли знати про минуле, теперішнє та майбутнє закладу. 

Що потрібно, аби стати учасником?

— Підготувати п’ять будь-яких цікавих запитань, на які Ви хотіли би отримати відповідь;
— Надіслати їх на поштову скриньку (а саме: opereta@ukr.net )  із поміткою «Вранішня кава з Богданом Струтинським». Також у повідомленні потрібно точно вказати свої зворотні дані.
— Крім того, бажано бути підписаними на офіційну сторінку Театру оперети у Фейсбук «Київський театр оперети1» та на сторінку «Национальная оперетта Украины – место встречи красивых людей».