Аграрії під Радою оголосили безстроковий мітинг

Аграрії під Радою оголосили безстроковий мітинг

Всеукраїнська акція «НІ безвідповідальному продажу ЗЕмлі!» проходить сьогодні під Верховною Радою України. Тисячі людей приїхали з усієї країни, щоб запобігти продажу української землі.

Законопроєкт № 2178-10, який скасовує мораторій на продаж землі, було прийнято у першому читанні. Проте до нього внесли понад 2 тисячі поправок. Сьогодні відбулися громадські слухання щодо законопроєкту.

Організатор мітингу –  ГО «Аграрний союз України».

– Україна є найбільшим постачальником олії, зерна, кукурудзи. Аграрний сектор – локомотив економіки. Що потрібно зробити з локомотивом, щоб прискорити його хід? Прибрати машиніста. Міністерство аграрної політики прибрали. А вони все їдуть. Що тепер треба прибрати? Рейки. Давайте заберемо в них землю, щоб вони їхати перестали. Що відбувається? Польща ставить пам’ятник українському заробітчанину, німецький уряд приймає рішення про створення спеціальних умов для вихідців з України. Тому що українець добре працює. То навіщо нам шукати по світах, якщо потрібно навести лад в нашій країні. І перше, що потрібно казати владі, – ні тому, що в українців забирають найбільший скарб, зазначають активісти зі сцени.

ГО «Аграрний союз України» вимагає дозволити купувати землі лише державі до тих пір, доки не буде створена система іпотечного кредитування для фермерів та сільгоспвиробників.

– Ми проти дикого розпродажу земель сільськогосподарського призначення. Нам важливо знати кількість та якість таких земель. Також ми проти продажу земель іноземцям. Конституція України визначає , що земля – українське багатство і вона не може бути продана будь-якому іноземцю. Якщо в законодавчому полі це буде врегульовано, щоб не було дикого розпродажу, можливо, ми підтримаємо цю ініціативу влади. Ми за чіткі європейські правила, щоб був визначений механізм: хто має право купувати, у якій кількості, і не іноземцям, зазначає Володимир Ворох, голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників Агропромислового комплексу.

Також активісти зазначають, що якщо в Європі один гектар землі може коштувати 15 тис. доларів, то в нас –  1 тис.

Юрій Сиротюк, заступник голови Всеукраїнського об'єднання «Свобода», зазначив, що земля належала нашим батькам, дідам, вони життя клали, щоб ця земля залишилася нам, а ми передали її своїм дітям.

– Земля належить українській нації. Народ є джерелом влади, і голосування за цей закон буде державною зрадою, підсумував Сиротюк.

До речі, Київрада звернулася до Президента України, Верховної Ради та Кабміну з вимогами заборонити продаж землі сільськогосподарського призначення.

Активісти наголошують, що мітинг безстроковий.