Перший інклюзивний кінофестиваль пройде у столиці

Перший інклюзивний кінофестиваль пройде у столиці

Фестиваль «Єврофест: кіно для кожного» створено для підвищення толерантності та рівності в українському суспільстві, а також розширення можливостей дозвілля для людей з інвалідністю. У кінотеатрі «Жовтень» продемонструють 8 європейських кінохітів, які торкаються різних аспектів інклюзивності – віку, раси, гендеру, сексуальної орієнтації.

Фільм відкриття «Єврофест: кіно для кожного» – комедія «Чемпіони». За сюжетом, тренер з баскетболу, засуджений до громадських робіт, отримує завдання зробити чемпіонів з команди людей з ментальними порушеннями. Стрічка Хав'єра Фессера стала суперхітом у рідній Іспанії та тріумфатором місцевого «Оскара» – національної премії Гойя: із 11 номінацій фільм було відзначено у трьох категоріях – за найкращий фільм року, найкращу пісню та найкращого актора-дебютанта.

«Обскуро Бароко» Евангелії Краніоті – мрійлива документальна кінопоема, у центрі якої Луана Муніс (1961 – 2017), трансгендерна активістка з Бразилії. Події розгортаються у Ріо-де-Жанейро, із його політичними конфліктами та карнавалами, де трансформації тіл більше не визнають гендерних розмежувань.

Данію у програмі фестивалю представляє соціальний трилер «Сини Данії». Події стрічки розгортаються у 2025 році – після теракту, влаштованого вірогідно ісламістами, країна переживає злет ультраправих партій. Аби не допустити приходу до влади одіозного політика, кілька молодих мусульман об'єднуються заради його вбивства. Режисер «Синів» Улаа Салім – син біженців з Іраку, який народився у Копенгагені; стрічка заснована на його власному досвіді міжнаціональної ворожнечі.

Також у програмі – чорна британська комедія «Зжерті левами». Після смерті бабусі брати Піт і Омар опиняються перед непростим вибором: вони хочуть жити разом, але тітка Піта не бажає приймати Омара в свою сім'ю. Тоді брати вирушають на пошуки батька Омара, знаючи лише, що його звуть Малік, і він живе в Блекпулі.

Комедія «Лайко: Ром у космосі» переписує історію. За сюжетом, на початку 1957 року Радянський Союз вирішує надати Угорщині почесну нагоду надіслати першого космонавта на орбіту в космосі. Найбільш відповідним кандидатом виявляється льотчик-ром Лайош Сербан, відомий всім як Лайко. Все життя його тягне до зірок і космічних просторів. Стрічку представить Богдан Бенюк, який зіграв у фільмі Брежнєва.

«Робота без авторства» розповідає історію німецького художника Ґерхарда Ріхтера, дитинство якого припало на нацистські роки, що вплинуло не тільки на його життя, але і на творчість.

Вперше в Києві покажуть сенсацію Каннського фестивалю – мелодраму «Портрет дівчини у вогні» Селін Сьямма. Історична мелодрама розповідає про кохання двох жінок у Бретані кінця XVIII століття. На Лазуровому березі фільм отримав нагороду за найкращий сценарій і Queer Palm, яка присуджується найкращим фільмам на ЛГБТ-тематику.

Головні герої трагікомедії «Зимові мухи» – двоє непосидючих хлопців-підлітків, які вирушають у непросту подорож; зрештою вона перетворюється на історію про дорослішання, сповнену імпульсивності, нестримності та невинності. Світова прем'єра стрічки спільного виробництва Чехії, Словаччини, Польщі, Словенії та Франції відбулася на міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, де Олмо Омерзу отримав премію як найкращий режисер.

Єврофест – це не лише нагода подивитися круте кіно, а й попрактикувати знання іноземних мов! Всі фільми в програмі демонструються мовами оригіналу – іспанська, англійська, французька, німецька, чеська, угорська, даньска та португальска – яку б мову ви не вчили, знайдете кіно для себе. Звісно ж, всі фільми також матимуть українські субтитри. Стрічки «Чемпіони» та «Портрет дівчини у вогні» будуть показані з тифлокоментарем (додаткова аудіодоріжка, яка пояснює, що відбувається у сценах фільму, для людей з порушенням зору) та спеціальним субтитруванням (текстова доріжка, що супроводжує фільм написами у нижній частині екрану для людей з порушенням слуху).

Детальніше про фільми.

Коли: 5 – 11 грудня.
Де: кінотеатр Жовтень, вул. Костянтинівська, 26.
Вартість квитків: 55 грн.