Афіша на 4-те грудня: куди піти у Києві

Афіша на 4-те грудня: куди піти у Києві

Перша зимова середа подарує чимало вражень. Сьогодні на вас чекає вечір, присвячений пам’яті поета і перекладача Олега Лишеги, дискусія, як біг впливає на особисте життя, бізнес, здоров’я та дружбу, мотиваційна зустріч із балериною Наталією Мацак, культовий фільм, у якому зображено роки напередодні краху радянської системи та бунт проти неї, концерт музики польських композиторів ХІХ та ХХ століття, показ вистави Міфи великого міста, відкриття нових виставок та багато іншого. 

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ

Оголена модель. Малюнок. Видавничий проєкт Олександра Сухоліта

Презентація видавничого проєкту Олександра Сухоліта «Оголена модель. Малюнок», який вміщуватиме репродукції малюнків Олександра Сухоліта.
У виставковому залі музею експонуватимуться вибрані малюнки відомого київського скульптора Олександра Сухоліта. Жіночий образ – один із провідних мотивів у творчості художника, якому він присвятив чимало скульптурних, графічних та живописних творів. 

Коли: о 18:00.
Де: Київський національний музей російського мистецтва, вул. Терещенківська, 9.
Вхід вільний.

2016 – 2019

Відкриття виставки скульптури Костянтина Синицького «2016 – 2019». Це ретроспектива ключових робіт за певний період часу, які різняться за пластикою та стилістикою. Деякі можна розглядати як складові однієї серії, решту – як цілком самодостатні твори.

Коли: о 18:00.
Де: Мистецький центр «Шоколадний будинок», вул. Шовковична, 17/2.
Вхід вільний.

Імпресіоністи бачать Париж

Чи не вперше в історії європейського мистецтва група художників показала місто, у якому приємно жити і розважатися – імпресіоністи створили образ Парижа буржуазного, богемного, веселого. І хоча зараз багато з тих місць, які вони зафіксували у своїх творах, змінились до невпізнаваності, мистецтвознавиця Діана Клочко запропонує паризькі маршрути, де можна відчути присутність міста кінця ХІХ ст. Майже як у фільмі Вуді Аллена «Опівночі у Парижі», але не опівночі.

Коли: о 19:00.
Де: Мистецька книгарня Nebo, вул. Чигоріна, 59.
Вартість квитка: 150 грн; студентам та людям поважного віку – 100 грн (за умови надання відповідного документу).

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Вечір пам'яті Олега Лишеги

Вечір, присвячений пам’яті поета і перекладача Олега Лишеги (1949 – 2014). Олег Лишега був одним із чільних представників українського літературного андеграунду. У 1970-ті разом із Григорієм Чубаєм формував альтернативне мистецьке середовище Львова.
На заході прозвучать спогади про письменника, а також його невідомі вірші. Учасники вечора: Наталка Білоцерківець, Василь Герасим'юк, Микола Рябчук, Алла Загайкевич, Андрій Кісь, Маріанна Кіяновська, Оксана Лишега, Богдана Матіяш, Костянтин Москалець, Тарас Пастух, Сергій Проскурня, Галина Стефанова, Олексій Сінченко.

Коли: о 18:30.
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бульв. Шевченка, 12.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ

ІІ світова війна в історії та історичній пам’яті | В. Нахманович

Три покоління народилися і виросли з дня закінчення Другої світової війни, а ми досі живемо в «повоєнному світі». Травма війни не дає спокою не лише мешканцям пострадянського простору, які зростали на міфі про «Велику Вітчизняну», а й жителям країн Заходу, для яких Голокост став стрижнем сучасної постмодерної цивілізації. Як і чому так сталося? Чи приречені ми назавжди залишатися заручниками тієї далекої війни, чи здатні нарешті покласти її на полицю історії? Чи, може, ми насправді ще не вивчили всіх її уроків, і вона супроводжуватиме нас весь час, доки існуватиме світ, який її породив?

Коли: о 18:30.
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ДИСКУСІЙНИЙ

Бігати, щоб жити чи жити, щоб бігати?

Відверта дискусію з Інною Поперешнюк та Тетяною Гриньовою про те, як біг впливає на особисте життя, бізнес, здоров’я та дружбу. 
На зустрічі поговорять про: біг – тренд чи необхідність? як розпочати займатись бігом і куди «бігти»? чи дійсно біг розширює горизонти і допомагає вийти за рамки? як біг додає сил, нових ресурсів і сприяє прийняттю рішень та генеруванню ідей? навіщо бігати марафони і збирати медалі? як розвивається біговий рух в Україні та які можливості є?

Коли: о 19:00.
Де: Chasopys.UNIT, вул. Дорогожицька, 3, кампус В9 (інноваційний парк UNIT.City).
Вартість квитка: 350 грн.

ВЕЧІР НАТХНЕННЯ

Як досягти успіху і не згубити себе в конкуренції

Менторська зустріч з Наталією Мацак – українською примою-балериною Національного академічного театру опери та балету України ім. Т. Шевченка. На лекції Наталія розповість про свій шлях у професії балерини та як досягти успіху в Україні та за кордоном.

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР У КІНО

Показ фільму «Кордон на замку» (1988) за участі реж. C. Лисенка

«Кордон на замку» – культовий фільм, в якому зображено роки напередодні краху радянської системи та бунт проти неї. Його герой – молодий хлопець, який не може ужитися в радянському суспільстві, через що багато хто вважає його божевільним. Як наслідок, він вирішує незаконно перетнути кордон й нарешті втекти за рамки буденності, в останнє кинувши виклик остогидлій системі.
Це друга стрічка українського режисера Сергія Лисенка, яка так чи інакше звертається до андеграундної музичної сцени. Ось тільки якщо для своєї дебютної короткометражної роботи «Кінець канікул», де знялася легендарна група «Кіно», режисер обрав жанр музичного фільму, то цього разу він зафільмував сповнену драматизму історію бунту маленької людини.

Коли: о 19:00.
Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1, Кінолекторій (5-й поверх).
Вхід вільний.

Закриття спецпроєкту Кіномедіа: лекція + перегляд коротких метрів

«Кіномедіа» – єдиний в Україні фестиваль короткометражних фільмів про медіа та журналістику. Фестиваль має на меті висвітлювати принципи роботи газетярів, репортерів, телеведучих, практиків PR й інших, хто пише, знімає, розповідає та творить у сфері медіа.  

Коли: о 18:30.
Де: Creative Quarter, пл. Спортивна, 1-а,  БЦ Gulliver, Вежа Б (розташована одразу біля центрального входу в торговельний центр Гулівер), 12 поверх.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Вечір польської музики, Нац.симф.оркестр України

Звучатиме музика польських композиторів ХІХ та ХХ століття – Зигмунда Носковського, Мечислава Вайнберга та Войцеха Кіляра. Українські прем’єри творів цих класиків представить Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України під орудою польського диригента Павела Котли. Солістами виступлять теж гості з Польщі – піаніст Марек Шлезер та віолончеліст Ян Каліновський.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитка: 70 – 350 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Вистава «Кава похапцем Або Сніданок в наручниках»

Ця історія не про нещасну любов, а про упущену. Тієї, яку люди часом втрачають в хаосі життя, коли не відразу розуміють що саме їм потрібно.
Вистава має складну, химерно розгалужену структуру з безліччю сюжетних ліній. Однак до фіналу все лінії сходяться, в одному яскравому вузлику.

Коли: о 19:00.
Де: Caribbean Night Club, вул. Симона Петлюри, 4.
Вартість квитка: 240 – 500 грн.

Міфи великого міста. Том 1

Десь в однокімнатній квартирі на Борщагівці, живе дівчина з таким пронизливим поглядом, що чоловіки просто втрачають дар мови і завмирають, дивлячись в її бездонні очі ... Так міг би виглядати образ сучасної медузи Горгони... На іншому кінці столиці – в новобудові на Троєщині – 40-річний чоловік намагається зліпити по образом і подобою свою 23-річну дружину, яка годиться йому в дочки, але намагається стати для нього мамою. Чим не трагедія сучасного Пігмаліона?
Створюючи цей спектакль куратори театру-студії Fe.Nik.S вирішили звернутися до міфів Давньої Греції. І задалися питанням: як би виглядали знайомі нам епічні історії, якби писалися сьогодні?

Коли: о 19:00.
Де: Малий театр, вул. Олеся Гончара, 33.
Вартість квитка: 200 грн.