У столичному музеї привернуть увагу до дітей на Донбасі

У столичному музеї привернуть увагу до дітей на Донбасі

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкривається виставка «Хованки». 

Для більшості, хованки – це захоплива гра, цікава пригода, коли тебе можуть знайти і… розвага триватиме, як триває і безпечне, сповнене щасливих моментів життя. Під час війни ця дитяча забава трансформується в сувору й нещадну гру на виживання, де сховком, а отже, засобом порятунку від небезпеки, стає підвал домівки чи вимушене переселення. Досвід участі в такій грі мають діти, які опинилися в умовах сучасної російсько-української війни. Для більшості з них стійкою є асоціація: хованки – це не гра, а єдиний можливий спосіб продовження життя. 


Нова виставка має на меті привернути увагу до проблеми хлопчиків та дівчаток, які змушені грати за правилами дорослих. Вона унаочнює масштаби негативного впливу явищ війни на внутрішній світ дітей, їхню дальшу соціалізацію та вибір життєвих орієнтирів.


Центральним елементом експозиції став полісемантичний образ дому, втілений в інсталяції художника Антона Логова. Він є уособленням внутрішнього простору дитини, її прагнення знайти емоційний захист, спокій, тепло й затишок. Але із цього дому пішло життя. Порожній, продутий вітрами війни, він уже не прихистить від небезпеки. Його сховки, де панує відчуття тривоги й невпевненості, наповнені таким безкраїм дитячим болем, який витримає не кожне доросле серце. 


У просторі виставки – оригінальні дитячі речі та іграшки зі зруйнованих сиротинців, дитячих садочків і майданчиків. Емоційним акцентом стали малюнки, світлини та відеосвідчення з війни. Наймасштабнішим експозитом видається піаніно із символічною назвою «Україна». У зруйнованому дитячому садку селища Піски Донецької області уціліло тільки воно. Нині в селищі зосталося шестеро мешканців. Особисті історії конкретних постраждалих родин нікого не залишать байдужими.

Виставка «Хованки» – це простір, де кожен повинен себе запитати: «Що зробили ми, щоб повернути нашому майбутньому вкрадене війною дитинство?». Понад 20 тис. українських дітей досі перебувають під обстрілами на Донбасі.


В експозиції представлено:
 – матеріали, зібрані науковцями музею Богданом Гальчинським, Іриною Коцаб’юк, воєнними кореспондентами Олексієм Годзенком, Євгенією Китаєвою, Наталією Нагорною, Євгенією Цвєтанською під час відряджень у зону ООС;
 – фото та відео Віктора Гурняка, Андрія Дубчака, Антона Кіреєва, Сергія Ніколаєва, Макса Рокотанського, Анатолія Степанова, Миколи Тихонова, Владислава Якушева;
 – малюнки з проекту тижневика «Дзеркало тижня» «Війна очима дітей», реалізованого Аллою Котляр.

У презентації візьмуть участь родини переселенців, волонтери, журналісти.


Коли: відкриття 3 грудня о 15:00.
Де: Національний музей історії України у Другій світовій війні, вул. Лаврська, 27.
Вхід вільний.