Закони про касові апарати ударять по бізнесу і кишенях киян

Закони про касові апарати ударять по бізнесу і кишенях киян

Київрада має звернутися до парламентарів із пропозицією скасувати закони, які передбачають обов`язкове використання РРО – реєстраторів розрахункових операцій.

Проєкт «касового» звернення розглядатимуть на засіданні комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики.

Ухвалені парламентом закони (які набудуть чинності у квітні-2020) вже викликали негативну реакцію з боку столичних підприємців.

Головна загроза полягає у тому, що будь-який споживач зможе нацьковувати податківців на «неправильні» чеки.

Через банальні скарги покупців, власникам бізнесу «світитимуть» позапланові перевірки і штрафи у розмірі 250% від суми товару (100% – при першому порушенні і 150% – при наступному).

– Штрафи і додаткові витрати автоматично призведуть до підвищення цін. Якщо у малих підприємців буде така ж ціна, як у великих мереж, покупці підуть до мереж. Малі підприємці закриються, а великі мережі зможуть без перешкоди підвищувати ціни, вважає голова всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.

Мінімальні витрати на касові апарати вже давно перевищили 4000 грн. До цього ще треба додати щомісячні витрати на їх експлуатацію.

Враховуючи, що комплектуючі до РРО поставляються із-за кордону, ремонт і заміна апаратів обійдеться недешево.

Як наслідок, подорожчає вартість товарів, а всі витрати перекладуть на споживачів.