Киян закликали контролювати показники лічильників у підвалах

Киян закликали контролювати показники лічильників у підвалах

Кияни спільно з представниками теплопостачальної компанії «Київтеплоенерго» можуть зняти показання обсягів спожитої теплової енергії в будинку. Вже не один рік влада столиці закликає містян долучатися до такої процедури аби проконтролювати показання, а потім - нарахування за спожиті послуги. «Вечірній Київ» подивився, як відбувається ця процедура у будинку 170/172 по вулиці Антоновича.

-Нашому будинку більше 55 років, це звичайна хрущівка, - розповідає жителька будинку, яка записалася на зняття показань будинкового лічильника через єдину диспетчерську з питань житлово-комунального господарства – 15-57. – Записуватися треба до 20 числа кожного місяця. Я готова контролювати зняття показань, адже ми з сусідами майже два роки витратили на з’ясування питань, скільки маємо платити ми, і скільки ті фірми й контори, що розташовані на першому поверсі нашого будинку. Тепер з цим проблем не маємо, але варто було б у платіжках за тепло вказувати, дані про житлову площу, яку обігрівають.

- Такі дані ми будемо вносити у платіжки, це не проблема, а питання довіри мешканців до комунальних служб дуже важливе, - говорить заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. – Тому ми будемо вимагати від комунальників, щоб вони не ігнорували заявки киян на спільне зняття показників. Адже сформована таким чином довіра обов’язково відобразиться на платіжній дисципліні. А  маючи дані, люди почнуть міркувати над тим, як можна зменшити споживання тепла. Дуже раджу користуватися і сайтом teplo.org, де ви знайдете свій будинок та дізнаєтеся про його енерговитрати, як його енергомодернізувати та заощаджувати гроші, й про всі міські програми підтримки киян у ремонтах будинків.

Петро Пантелеєв також нагадав, що сьогодні у Києві 90% будинків оснащені приладами обліку та розраховуються відповідно до їх показань. Для інших 10% – застосовується формула, що затверджена урядом і яка обов’язково враховує температуру на вулиці.

-Зняття показань проводять в останній декаді кожного місяця в усіх будинках, оснащених лічильниками, - зазначив директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін. – Майже 4 тисячі будинкових лічильників оснащені модемами, за допомогою яких контролюємо їх роботу та знімаємо показники кожного місяця. Аби вберегти прилади обліку від вандалів та злодіїв, «Київтеплоенерго» разом з КМДА продовжує безоплатно встановлювати охоронні системи для них. Мешканцям треба лише погодитися щомісячно вносити абонплату за охорону в розмірі до 20 гривень. Це варто зробити, адже завдяки будинковим лічильникам кияни платять не за тарифом за квадратний метр площі, а за фактично отриману послугу, заоощаджуючи 25-30 відсотків коштів.

Петро Пантелеєв зауважив, що навіть якщо лічильник оснащений модемом для дистанційного отримання даних про споживання, на вимогу мешканців «Київтеплоенерго» повинне виходити з жителями будинку на місце та надавати доступ до лічильника.

Петро Пантелеєв нагадав: щоб взяти участь у спільному знятті показань теплолічильника необхідно подати заявку до 20 числа за телефоном єдиної диспетчерської 15-57 або (044) 500 1557, або залишивши онлайн-заявку на сайті сервісу: https://1557.kyiv.ua/