Кияни скаржаться на прохолодні батареї, тарифи на воду та опалення

Кияни скаржаться на прохолодні батареї, тарифи на воду та опалення

З сьогоднішнього дня вступає в силу рішення про коригування тарифів на водопостачання і водовідведення для ПрАТ «АК «Київводоканал» на 2019 рік.

–  Важливо знати, що це стосується ТІЛЬКИ споживачів приватного сектору, бюджетних організацій та промислових підприємств. Тарифи для споживачів, які мешкають у багатоповерхових будинках, залишаються незмінними,  пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. – Тарифи для перерахованих категорій підвищено на 1 відсоток, а не на 9, як опублікували деякі ЗМІ. Це планове коригування тарифів, які пов’язане з зміною рівня мінімальних зарплат.

– А що відбуватиметься з тарифами на теплову енергію?

– Тут інша ситуація тому, що основна частка тарифу на опалення залежить від ціни на газ. І зміни будуть залежати від його ціни, яка сформується у січні. Нині вартість газу нижча, але поки йшли довгі процедури затвердження тарифів на опалення у НКРЕКП, підприємства теплоенергетики по всій країні отримали величезні збитки. По Києву це до 300 мільйонів гривень. Тому ці кошти намагаються компенсувати нині.

Якщо у січні різко зросте ціна на голубе паливо, то діючий нині тариф, через тривалість процедур затвердження, буде скориговані лише на кінець опалювального сезону.

– Вже місяць, як розпочався опалювальний період. Вже всі заплановані роботи із заміни 130 кілометрів найбільш зношених тепломереж завершені?

– Перекладено навіть більше, ніж 130 кілометрів. Тому, що в результаті частих аварій довелося замінити значні обсяги труб. Ми позбулися найпроблемніших місць в столиці – на Оболоні, Виноградарі, Солом’янці, Татарці, де раніше днями й ночами перебували аварійні бригади. У цьому році, вперше за багато років, вдалося зробити перший реальний крок по виходу з кризи на мережах та у тепловій генерації. Ще 5 років у такому темпі і можна буде сказати, що місто стабілізувало ситуацію.

– Нині є значна кількість скарг від киян на холод у квартирах: недостатньо теплі батареї. Температура теплоносія від джерел постачання достатня для такої погоди?

– Зараз підтримується 66 градусів тепла на входах у будинки, адже, наприклад, сьогодні не так холодно. Ми аналізуємо всі скарги, які надходять від містян. Цим займається Інспекція самоврядного контролю – житлово-комунальна інспекція КМДА. Типові речі, які будуть виявлені, усунемо одразу. З нетиповими, наприклад, розбалансуванням теплових систем у будинках, займатимуться жеки та фахівці енергетики. Треба враховувати й такі речі, як енерція величезної централізованої системи подачі тепла у столиці, яка не може протягом однієї години збільшити чи зменшити температуру батарей у квартирах. Тому краще стабільна подача тепла, ніж різке навантаження на старі мережі та, як результат – численні аварії. Погода змінюється, теплішає, й завтра кияни скаржитимуться не спеку у помешканнях, а потім на рахунки за опалення. Тому найкращий вихід для киян – через рішення будинкових зборів зробити термомодернізацію своїх будинків, і, в першу чергу, встановити систему погодного регулювання подачі тепла.    

Читайте також у «Вечірньому Києві»: як утеплити будинки, зробити термомодернізацію і ремонт.