Киянам монетизували пільги на оплату житлово-комунальних послуг: як отримати і платити

Киянам монетизували пільги на оплату житлово-комунальних послуг: як отримати і платити

З 1 жовтня 2019 року в Україні запроваджена монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер пільговики можуть отримати кошти у готівковій чи безготівковій формі.

Отримали квитанцію на оплату житлово-комунальних послуг без урахування пільги?

Не хвилюйтеся, ваші пільги не скасували, просто тепер їх надають за дещо іншим механізмом. Йдеться про монетизацію пільг з 1 жовтня поточного року – відтепер ви маєте можливість отримувати цю пільгу готівкою або у безготівковій формі. Пільги розраховує структурний підрозділ соціального захисту населення, а не управителі багатоквартирних будинків, як це було раніше.

Що це означає?

Це означає, що за жовтень ви сплачуєте повну суму за спожиті житлово-комунальні послуги, а суму пільги вам нарахують автоматично у безготівковій формі.

Чи потрібно писати заяву для монетизації пільг?

Ті пільгові категорії громадян, які до 15 жовтня написали заяви для отримання суми нарахованих пільг готівкою, будуть отримувати їх на банківський рахунок або на руки через «Укрпошту». Якщо ж ви не зверталися до Управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання, то сума пільги буде нарахована вам автоматично на персональний рахунок в «Ощадбанку».

Коли буде нараховано суму пільги?

Сума пільги буде нарахована до 20 числа наступного місяця. Перевірити, чи надійшли кошти, можна в особистому кабінеті пільговика на сайті «Ощадбанку» та в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Як дізнатися, що сума пільги була нарахована?

Про те, що сума пільги була перерахована надавачеві послуг, вам надійде СМС-повідомлення від «Ощадбанку» із зазначенням тієї послуги, за яку були перераховані кошти вашої пільги – сума вашої пільги перераховується надавачам послуг за спожиті вами житлово-комунальні послуги не пропорційно, а у певному порядку: за тепло, за газ, електропостачання, гарячу воду, централізоване водопостачання, водовідведення тощо.