У Пирогові розпочинаються зимові святкування: програма

У Пирогові розпочинаються зимові святкування: програма

«Зима в українському скансені: від Романа до Йордана» цьогоріч пройде вже втретє у Національному музеї народної архітектури та побуту України! Під час проєкту – з 1 грудня 2019 року по 19 січня 2020 року – відвідувачів знайомитимуть з традиціями та народними обрядами зимових святок українців, почуєте старовинні колядки, щедрівки, побачите різдвяні вистави. 

Найпоширеніші традиції зимових свят у мальовничому селі 18-20 століття – це казка, яку можна побачити тільки у Музеї просто неба. Вечорниці на Катерини та Андрія, Різдво, Щедрий вечір несуть з собою радість, розваги, ігри, пісні та танці.

1 грудня о 12:00 завітайте на свято Романа, офіційне відкриття «Зими в українcькому скансені».

Розпочнеться захід святковою літургією у храмі святої Покрови, на експозиції «Карпати». Далі пропонуємо долучитися до святкової програми: усіх іменинників вітаємо, перевеслом на достаток мотаємо, на щасливу долю віншуємо, пісень співаємо, добра бажаємо. Концерт за участю дитячих вокальних ансамблів «Веселад», «Десняночка» та Заслуженої артистки України Оксани Стебельської. На завершення встановимо Різдвяну зірку як символ початку різдвяного циклу святкувань.

7 грудня. Дівочі вечорниці на Катерини

День Катерини – це молодіжне свято у народному календарі українців. Дівчата збиралися на вечорниці в заздалегідь обрану оселю, приносили продукти в складчину та ворожили допізна. Ви дізнаєтеся як ворожили наші предки, що готувати, як проводили своє дозвілля.
 

13 грудня. Андріївські вечорниці

День Андрія у народі вважається молодіжним святом, яке подекуди називали «великими вечорницями». Цього дня  покажемо як дівчата ворожили на майбутню долю, а хлопці гуляли та шкоду робили. Головним атрибутом свята буде «калита» – обрядовий корж круглої форми з отвором посередині. Ви дізнаєтеся особливості її приготування, форми, прикрашання. Калиту використовували під час обрядової гри: коржа підвішували на мотузці до сволока та намагалися вкусити. 

25 грудня 2019 року. Різдво Христове за григоріанським календарем

У цей день запрошуємо християн західного обряду відсвяткувати Різдво на території Музею просто неба. О 14:00 ми відкриємо різдвяну шопку на експозиції «Наддніпрянщина», а о 15:00 відбудеться святковий концерт класичних колядок та щедрівок на локації Ярівці. 

7 січня 2020 року. Різдво Христове

Запрошуємо завітати до Музею просто неба та потрапити в атмосферу традиційного святкування Різдва. З 13:00 по наддніпрянських вулицях нашого музею ходитимуть традиційні колядники (із різдвяними зірками, колядками та вертепними дійствами). Ви зможете навчитися традиційних колядок, побачити традиційний атрибут українського Різдва – дідух та дізнатися про його особливості.  Долучіться до конкурсу «Різдвяна зірка вашої родини»: виготовіть свою сімейну зірку, завітайте з нею до нашого музею та отримайте різдвяний подарунок. 

19 січня 2020 року. Йордан. Розколяда

Святкове дійство з усіма найяскравішими обрядами, традиціям, атрибутами і героями українських новорічно-різдвяних свят.
Парад Вертепів від центрального входу в музей 13:00, хода і конкурс різдвяної Зірки, різдвяна Шопка, святий Миколай, Коза, Василь і Маланка, колядки, щедрівки, віншування, засівання та святковий різдвяний концерт на Співочому полі о 13:30! А ще ковзанка, зимові розваги, колективні співи, різдвяні пряники, пампушки, смаколики для дітлахів і дорослих.

Адреса музею: вул. Академіка Тронька.
Вартість вхідного квитка: 50 грн, для студентів, школярів від 10 років та пенсіонерів – 30 грн, для школярів від 7 до 10 років – 15 грн.

Деталі за телефоном: 098-913-80-07.