Від чого у Києві вакцинувалися Гончарук та українські міністри

Від чого у Києві вакцинувалися Гончарук та українські міністри

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, разом із декількома міністрами, зробив щеплення від дифтерії та закликав всіх українців брати з нього приклад.

Про це голова уряду написав на своїй сторінці у Facebook.

Олексій Гончарук повідомив, що сьогодні в Україні кожен другий дорослий не вакцинований від дифтерії, серед дітей щеплення зробили 65%. Водночас показники вакцинації проти кору, паротиту та краснухи значно вищі. Наприклад, серед дітей до року – 76% вакцинованих, до 6 років – 87%.

Чому така різниця? Бо минулого року після спалаху кору всі раптом побігли вакцинуватись. Насправді ж, все має працювати навпаки. Щеплення мають запобігати спалаху інфекційних хвороб у суспільстві, а не гасити їх. Вчасна вакцинація це питання колективної безпеки людей, адже коли 9 із 10 людей зробили щеплення, ймовірність захворіти значно менша, –зазначив Олексій Гончарук.

За його словами, з року в рік про щеплення в Україні поширюють купу міфів – то це небезпечно, то в державі недостатньо вакцин.

Це все неправда. Вакцин в країні вистачить на всіх вже третій рік поспіль у кожний регіон країни централізовано закуповується ЮНІСЕФ за державні кошти та вчасно постачається достатня кількість вакцин для проведення календарних щеплень, –повідомив прем’єр-міністр.

Олексій Гончарук також зазначив, що в деяких областях сьогодні є проблеми з обладнанням, у якому зберігають вакцини – використовують холодильники, яким вже понад 30 років.

Під час селекторної наради голова уряду доручив очільникам облдержадміністрацій почати найширшу інформаційну кампанію про користь вакцинації та провести аудит умов і належного стану зберігання вакцин.

Титульне фото пресслужби Кабміну