Чорна п’ятниця здорової людини: поради від Уляни Супрун

Чорна п’ятниця здорової людини: поради від Уляни Супрун

Напередодні Чорної п’ятниці магазини та бренди атакують рекламними повідомленнями. Як цьому опиратися?

Не варто забувати, що Чорна п'ятниця – це хід маркетологів, мета якого — аби ви купили якомога більше. Колишня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун дала декілька порад, які допоможуть провести цей день без шкоди для здоров’я, гаманця і сімейного спокою.

– Шопінг у чорну п’ятницю, як і під час інших великих розпродажів чи акцій, перетворюється буквально на полювання, а відтак — суцільний стрес. У натовпі, в задусі та “на нервах” може підвищитися тиск — так виникає ризик інфаркту та інсульту, — пояснює Уляна Супрун.

Як встояти від необдуманих покупок і не перетворити шопінг на суцільний стрес:

  • Заздалегідь обдумайте список потенційних покупок. Якщо маєте можливість — заздалегідь перегляньте наявні пропозиції та анонси магазинів щодо знижок.
  • Якщо плануєте купувати одяг, особливо, якщо багато — перегляньте свій гардероб, заберіть із нього речі, які не будете носити далі. 
  • Купуйте речі, вироблені в Україні. Так ви підтримуєте платників податків, сприяєте нашому економічному розвитку, і менше згубно впливаєте на довкілля, адже витрати та забруднення від логістики менші.
  • Ви можете купувати не речі, а досвід. Саме новий досвід: подорожі, навчальні курси, книжки, в тому числі електронні, квитки на концерти — роблять наc щасливими на тривалий час. На відміну від суто матеріальних речей. 
  • Будьте чемними та не створюйте проблем іншим. Нехай шопінг буде приємним для всіх.

Нагадаємо про ризики покупок в Інтернеті: як розпізнати фейковий сайт.