Навігатор на 27-ме листопада: куди піти у Києві

Навігатор на 27-ме листопада: куди піти у Києві

Для вечора середи ми підготували вам цікаву та корисну добірку подій. Сьогодні на вас чекає відкриття виставки про Германа Гессе з музично-театральним перформансом, лекція про Габріеля Маркеса, обговорення із гуртом The Velvet Sun і письменником Павлом Коробчуком «кризи двадцятилітніх», київська прем'єра фільму «Процес» (2018) Сергія Лозниці, музичний вечір, присвячений Миколі Вінграновському, презентація першого у світі мультфільму, зібраний зі сміття, концерт циганської музики, дослідження про українські балкони, пізнавальна розмова про мікробіом, зустріч із дослідником пропаганди Пітером Померанцевим та багато іншого.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Між фронтами. Гравець у бісер Герман Гессе

Відкриття виставки. «Гессе. Притчі». Після 1933 року Гессе опинився «між фронтами». Про обставини та перипетії життя письменника того часу вперше розповідає виставка Літературного Будинку в Берліні та Goethe-Institut в Україні, яка містить багато нових, досі невідомих матеріалів. 
У програмі відкриття – музично-театральний перформанс від Sed Contra Ensemble та Київського академічному театрі на Печерську, аудіо-лекція Євгена Стасіневича.

Коли: о 18:00.
Де: Бібліотека КПІ, проспект Перемоги, 37.
Вхід вільний.

Маркес: письменник у своєму лабіринті

Габріель Гарсіа Маркес написав книги, які полюбили і перечитують, якими захоплюються. Але чи всі в них зрозуміло? Чи є у читачів надійна навігація цими, часто запаморочливими літературними лабіринтами? Літературний критик Євген Стасіневич на лекції розбере примхи художньої фантазії латиноамериканського класика, відшукуючи там тверду авторську позицію і невипадкові паралелі із сьогоднішнім днем.

Коли: о 19:00.
Де: INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49-а. 
Вартість квитка: 350 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Микола Вінграновський. Кіно, що зветься життям

Спроба осмислити постать митця, який зробив величезний вклад і в літературу, і в кінематограф, показати, що спонукало його до творчості, зануритись у світ неповторних образів великого майстра. Микола Вінграновський – український письменник-шістдесятник, режисер, актор, сценарист та поет. 
В основі сценарію – цикл із 15 сонетів «Вінок на березі юності», створений Миколою Вінграновським у двадцятирічному віці. Сонети, втілюють мрії молодої людини про майбутнє життя, про кохання, дружбу, долю рідного народу та батьківщини. Кожен сонет відтворює філософські роздуми про те, як належить прожити своє життя. Виконавці: Олександр Рудько – художнє слово, Ірина Ушаньова – сопрано, Марія Поляшова – фортепіано, артисти хору театру.

Коли: о 19:00.
Де: Киівський Муніципальний Академічний Театр Опери Та Балету, вул. Межигірська, 2.
Вартість квитка: 150 грн.

ВЕЧІР ПСИХОЛОГІЧНИЙ

Криза двадцятилітніх

Книгарня «Є» започатковує пілотну серію зустрічей «Про Себе». Зустріч «Криза двадцятилітніх» відбудеться спільно із гуртом The Velvet Sun і письменником Павлом Коробчуком.
Що таке «криза двадцятилітніх» і навіщо взагалі про неї говорити? «Важкий вік» – не тільки про підлітків. Які підводні камені чекають на тих, кому за 20? «Встигнути все!» Чи можливо знайти час на сім’ю / роботу / хобі / друзів і не з’їхати з глузду? Дезінтеграція особистості – як не згубити себе в робочих буднях? Чудодійна панацея – які лайфхаки допоможуть триматися на плаву і пам’ятати про себе?

Коли: о 18:30.
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.
Вхід вільний.

ВЕЧІР У КІНО

Київська прем'єра фільму «Процес» (2018) Сергія Лозниці

«Процес» (2018) – фільм Сергія Лозниці, змонтований з документальної хроніки 1930-х років про сталінські репресії в СРСР. У стрічці показано одну із перших гучних судових справ, сфабрикованих проти технічної інтелігенції того часу – знаменитий процес проти  т. зв. «Промислової партії», який відбувся майже 90 років тому в Москві. Підсудні провідні інженери країни визнають сфальшовані звинувачення у спробі державного перевороту та отримують смертний вирок.
Стрічку представить та проведе обговорення після показу доктор історичних наук Георгій Касьянов.

Коли: о 19:00.
Де: Сцена 6 Довженко-Центру, вул. Васильківська, 1.
Вартість квитка: 80 грн.

Wrapped in Plastic: кінопрем'єра у Планеті Кіно

Plastikwood Animation представляє перший у світі мультфільм, зібраний зі сміття! За сюжетом, лялька «Garbie» – безвідповідально споживає безліч товарів, не замислюючись про наслідки для навколишнього середовища. Вона опиняється там, де заслуговує бути – у світі, який потопає у смітті.
Це ляльковий мультфільм, знятий у стоп-моушені, де усі предмети та декорації – справжні. Для їх створення, творці мультфільму та волонтери збирали сміття у Києві впродовж 6 місяців! Акція по збору пластикового сміття для мультфільму заохотила сотні містян почати сортувати власні побутові відходи.

Коли: о 20:00.
Де: Планета Кіно IMAX & 4DX у ТРЦ Блокбастер.
Вхід вільний, реєстрація на сторінці заходу.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Музична програма: виступ Олексія Шмурака та Бориса Панасенка

PinchukArtCentre запрошує на заключний захід музичної програми «Піднебіння» – виступ Олексія Шмурака (голос, комп’ютер) та Бориса Панасенка (комп’ютер). Концерт заглибить слухачів у медитативний стан, підсилений темрявою експозиційної зали. «Секретний сад» – це цикл музичних імпровізацій, підкреслено аматорських пісень, де поезія та музика, пуантилістична нарізка класичної і джазової музики та голос, змагаються у крихкості.

Коли: о 19:00.
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська / Басейна 1/3-2, 3-й поверх.
Вхід вільний, реєстрація.

Концерт «Очі чорнії»

У програмі вечора поєднані музичні твори різних авторів різних країн на циганську тему – фрагменти з оперети Й. Штрауса «Циганський барон», опери Ж. Бізе «Кармен», романси, пісні та інструментальні твори.
Виконавці – солісти Національної оперети – заслужена артистка України Валерія Туліс (сопрано) і Володимир Одринський (тенор), а також Павло Бєльський (баритон). Участь у програмі візьмуть лауреати міжнародних конкурсів Ольга Рукавішнікова (скрипка), концертмейстер – лауреат міжнародних конкурсів Анна Поліщук.

Коли: о 19:00.
Де: Арт-центр ім. Івана Козловського Національної оперети України, вул. Хрещатик, 50-б.
Вартість квитків: 100 грн.

ВЕЧІР ВІДКРИТТІВ

Його величність балкон, або Як пострадянський балкон став мемом

На цій лекції поділяться деякими результатами свого антропологічно-соціологічного дослідження про феномен українського балкона. Простір балкона як особливий простір: чому на балконі можна робити те, чого не можна робити в інших місцях. 1001 річ, якою українці займаються на балконах: повсякденні практики, міські легенди та креативні рішення. Як українські балкони стали екзотикою: від мему до туристичної родзинки. 

Коли: о 19:30.
Де: Urban Space 500, вул. Б. Грінченка, 9.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Мікробіом. Як мікроорганізми впливають на ваше здоров’я

А ви знаєте, що в нашому тілі живуть трильйони мікроорганізмів? Кількість їхніх генів перевищує наші щонайменше у 150 разів. Вони живуть на шкірі, в кишківнику, а нещодавно їх знайшли навіть у материнському молоці і навіть в мозку. Самі ці крихітки формують нашу імунну систему, впливають на вагу тіла і психічне здоров’я. Серед них є друзі, просто співмешканці, але чимало й ворогів. Яким чином ці мікроорганізми впливають на наше здоров’я і як жити з ними у згоді – про все це поговорять на лекції Станіслава Кравчук.

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР СВЯТКОВИЙ

День народження hromadske. Лекція Пітера Померанцева

Громадське святкує 6 років! До Дня народження британський медійник та дослідник пропаганди Пітер Померанцев прочитає лекцію «Переосмислення свободи слова в епоху тролів, ботів, ІДІЛ, Путіна й Трампа». Мова лекції – російська. Після лекції – виступ інді-поп дуету semmarband, знайомство та спілкування.

Коли: о 19:30.
Де: «Часопис», вул. Л. Толстого, 3.
Вартість квитка: 200 грн, фондувати.