Навігатор на 26-те листопада: куди піти у Києві

Навігатор на 26-те листопада: куди піти у Києві

Вечір вівторка порадує киян цікавими та корисними подіями. Сьогодні на вас чекає презентація книги про Почесних громадян Києва, показ документальної стрічки «Рубіж. Грубешівська операція», народні пісні у виконанні хору «Хрещатик», музика знаних німецьких композиторів, лекція психолога про етапи розвитку стосунків, презентація книги мистецтвознавиці Вікторії Бурлаки «Постмедійна оптика. Українська версія», відкритті нових виставок та багато іншого. 

ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ

Презентація книги Тетяни Водотики «Почесні громадяни Києва»

Київська фундація культури, Видавництво ВАРТО, разом із авторкою книги «Почесні громадяни Києва.1872-1917» Тетяною Водотикою, представлять історію видатних киян: Фундуклея та Чоколова, Бунге та Попова, родини Терещенків, Бродських та інших. В особняк, що до 1917 належав одному з представників відомої родини підприємців та меценатів Терещенків, запрошуються всі, хто любить та поважає Київ, цікавиться його історією. 
На зустрічі буде присутній голова Ради Почесних киян Поліщук Микола Єфремович, запрошена співробітниця Музею історії Києва Ольга Друг. Бажаючі зможуть придбати книгу за ціною видавництва (500 грн) та отримати автограф авторки. 

Коли: 26 листопада о 18:00.
Де: Національна наукова медична бібліотека України, вул. Л. Толстого, 7.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Презентація книги Зденєка Їротки «Сатурнін»

Доктор Влах поділяє всіх людей на три групи, залежно від того, як би вони поводились лінивого недільного поранку в кав’ярні, добряче поснідавши і отримавши на десерт миску тістечок-«картоплин». 
Учасники презентації: Ірина Забіяка, перекладачка, Марія Кінович, авторка обкладинки.

Коли: о 18:30.
Де: Книгарня «Є»,  вул. Хрещатик, 46.
Вхід вільний.

ВЕЧІР У КІНО

«Рубіж. Грубешівська операція». Показ і обговорення фільму

Документальний фільм «Рубіж. Грубешівська операція» розповідає про спільну боротьбу українських та польських повстанців проти нацистів і комуністів під час та після Другої світової війни. Завдяки спільним діям українських та польських повстанців, був розгромлений радянський гарнізон, звільнені в’язні місцевої тюрми та зірваний процес примусового переселення українців.

Коли: о 18:30.
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Майдан Незалежності, 18/2.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Чубарики – чубчики, калина

Нерв і драйв народних пісень, жартівливих, іронічних, місцями – журливих, у феєричних аранжуваннях і яскравому виконанні хору «Хрещатик» і його кращих солістів. На сцені – калейдоскоп мелодичного, ладового, ритмічного надбання українського фольку і справжній карнавал доброго гумору.
У програмі нові аранжування Вероніки Тормахової і Олени Орлової, а також улюблені композиції з «Намиста красних пісень». 

Коли: о 19:00.
Де: Будинок Актора, Ярославів Вал, 7.
Вартість квитка: 80 – 150 грн.

Німеччина: Музичні історії Світу з Олександром Пірієвим

Чому Бах став «Зевсом» на вершині музичного Олімпу? Як і чому німець Гендель став найповажнішим композитором Британії? Чому фортепіанна Соната № 14 Бетховена «Місячна»? Хто надихнув Мендельсона на написання музики, яка стала головним «весільним» маршем на всі часи? Як Брух написав твір, який став символом Ізраїлю Відповіді та ще багато цікавого ви почуєте в Першому концерті «Музичних історій Світу з Олександром Пірієвим».У програмі прозвучать твори: Й.-С. Баха, Г-Ф. Генделя, Л. ван Бетховена, Ф. Мендельсона, Й. Брамса, Р. Штрауса, П. Хіндеміта.
Виконує Національний камерний ансамбль «Київські солісти», спеціальний гість: солістка Національної Опери України Сусанна Чахоян (сопрано).

Коли: о 19:00.
Де: Національна музична академія ім. Чайковського, вул. Городецького, 1-3/11.
Вартість квитка: 100 – 400 грн.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Джим Джармуш. Only Strangers Left Alive

На лекції говоритимуть про ключові роботи фільмографії Джармуша – «Дивніше за рай», «Ніч на Землі», «Мрець», «Кава і сигарети», «Зламані квіти», «Виживуть тільки коханці» та «Патерсон»; про чужинців, чиїми очима режисер дивиться на Америку; про вампірів і зомбі, які у Джармуша стають промовистими символами культурного занепаду людства; про Тільду Свінтон, Білла Мюррея, Іггі Попа, Тома Вейтса та інших улюбленців Джармуша, яких режисер часто називає співавторами.

Коли: о 19:30.
Де: Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вартість квитка: 250 грн.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Презентація книги «Постмедійна оптика.Українська версія»

Презентація книги мистецтвознавиці Вікторії Бурлаки «Постмедійна оптика. Українська версія». Нова книга авторки виникла не просто в результаті кабінетних досліджень теми постмедійного візуального мистецтва. Вона є практичним результатом її кураторської практики, постійної взаємодії із сучасним артсередовищем. Вона намагалася проаналізувати та емоційно відчути творчість ключових пов’язаних із цим трендом художників – Олександра Гнилицького, Олега Голосія, Арсена Савадова, Олега Тістола, Василя Цаголова та художників наступного покоління – Ігора Гусєва, Олексія Сая, Степана Рябченка. 

Коли: о 19:00.
Де: Український Дім, вул. Хрещатик, 2.
Вхід вільний.

Виставка живопису «4отири виміри»

Національний музей Тараса Шевченка, Департамент культури Закарпатської державної обласної адміністрації, Закарпатська організація Національної спілки художників України та Асоціація творчих жінок Закарпаття «Нова форма» запрошують на відкриття виставки живопису «Чотири виміри». Учасниці виставки: Одарка Долгош, Олена Кондратюк, Людмила Корж-Радько, Надія Пономаренко.

Коли: о 19:00.
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Т. Шевченка, 12.
Вхід вільний.

ТУК ТУК ТУК. Виставка Саші Авербах

У просторі галереї художниця створює ситуацію, що стає проекцією її власних естетичних переживань природних осередків у межах міста. Досвід перебування на природі, незважаючи на свою буденність, стає підсвідомою втечею в ідилічну альтернативну реальність. Такі простори, що стають місцями персонального переживання, в той же час залишаються територіями для спільного проведення часу. Глядачі занурюються в особистий спогад художниці і стають співучасниками колективного переживання.

Коли: о 19:00.
Де: Арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ПСИХОЛОГІЧНИЙ

Етапи розвитку стосунків. Кризи в коханні

Етапи розвитку любовних стосунків, пари, сім'ї. Екзистенційні завдання і вікові кризи партнерів, кризи в парі. Як змінюються потреби в стосунках у людей різного віку. Який найкращий вік для любові.

Коли: о 19:00.
Де: вул. Шовковична, 29, к. 30.
Вартість квитка: 150 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Ілюзії

Пластична вистава, створена у колаборації SCH театру та n’Era Dance Group. 
Простір сну. Простір ідеальних ілюзій. Чи можливо осягнути кінечність світу та свою маленьку роль у ньому? В ілюзіях світ обертається навколо нас. То й нехай собі! Нехай це буде нетривкий та найсолодший сон. Ми пройдемо шлях від свідомості немовляти до виходу за межі «клітки світу» 
Ілюзії м’яко трансформують простір, уявлення про пластичний театр і, можливо, вас?

Коли: о 19:30.
Де: Центр Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23-б.
Вартість квитка: 200 – 300 грн.

Вистава-потрясіння

Моновистава. Перебираючи кожну хвилину свого життя, Маргарита знову і знову переживає наповнені щастям дні 1990 року. Спогади надають розповіді глибоку ліричність, не затуляючи її реалістичної суті. Двоє молодих людей, Маргарита і Абульфаз, грають весілля, і скоро їхня родина чекає на поповнення. Для них майбутнє має сенс, тільки якщо вони разом. Проте, для любові виникають бар'єри, унікальні для періоду і місця, але все це зможе вирішити, з часом, тільки віра, надія й любов ...

Коли: о 19:00.
Де: Театр «Сузір'я», Ярославів Вал, 14-б.
Вартість квитка: 150 грн.