Навігатор на 22-ге листопада: куди піти у Києві

Навігатор на 22-ге листопада: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекає відкриття виставки «Made in Chernobyl», виступ японської скрипальки, Мар’яна Савка та Тріо «Мар’яничі», перформативний концерт-дослідження, презентацiя альбому «Мадонна» від «Жадан і Собаки», театралізовані лекції «Генетика гріха», перфоманс на основі свідчень очевидців Голодомору та багато іншого. 

ВЕЧІР ПАМ'ЯТІ

Перфоманс «Ті, що блукають»

Перфоманс «Ті, що блукають» був презентований минулого року Національним музеєм Голодомору-геноциду разом із театром Veritas (раніше – «Міф») у рамках вшанування 85-х роковин Голодомору-геноциду. В основу сценарію лягли свідчення очевидців Голодомору з архіву Меморіалу жертв Голодомору та опубліковані свідчення з книги «33-й: голод. Народна Книга-Меморіал» (автори-упорядники Л. Коваленко та В. Маняк).

Коли: 18:00 – 19:00.
Де: на верхньому майданчику ст. м. «Дорогожичі».
Вхід вільний.

Долаючи травму: від репресованих селян до сучасних захисників

Лекція Ірини Реви присвячена подоланню важких наслідків Голодомору 1932 – 1933 років українцями у ХХІ столітті у зв’язку з політичними потрясіннями. Євромайдан, Революція Гідності та сучасна російсько-українська війна актуалізували українську національну ідентичність. 

Коли: о 18:30.
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Київ, Майдан Незалежності, 2.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР ВІДКРИТТІВ

Перегляд фільму «Іван Лисяк-Рудницький: історія інтелектуала»

Публічний перегляд фільму «Іван Лисяк-Рудницький: історія інтелектуала» та презентація збірки «Іван Лисяк-Рудницький. Історичні есе». Фільм розповідає про історика української суспільно-політичної думки, автора праць з історії, що відкривали Європі та світу Україну, Івана Лисяка-Рудницького (1919 – 1984). 27 жовтня 2019 року виповнюється 100-річчя з дня його народження. Лейтмотив його творчого життя – переосмислення історії України відповідно до викликів сучасності і включення українського історичного наративу до західного академічного дискурсу.

Коли: о 18:00.
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Відкриття виставки «Made in Chernobyl»

24 – 27 жовтня у Чорнобилі пройшла унікальна міжнародна артрезиденція, у якій взяли участь українські та іноземні художники абсолютно різних поколінь і світоглядів. Їх поєднав творчий і не тільки виклик – створити мистецькі твори безпосередньо у зоні відчуження. На виставці будуть представлені роботи художників – результат проєкту «Made in Chernobyl» – першої у світі артрезиденції у зоні відчуження.

Коли: о 19:00.
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР РОЗДУМІВ

Лекція Клауса Оффе на Київській бієнале

З якими проблемами стикаються посткомуністичні суспільства і політичні системи під час свого історично унікального переходу від соціалізму до капіталізму? І хто є головними агентами у цьому переході? Клаус Оффе говоритиме про політичний ландшафт з десятьма активними місцями перебудови.

Коли: о 19:00.
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ТЕАТРАЛЬНИЙ

Вистава «За зачиненими дверима» ЖП Сартр

Сартр у своїй філософії екзистенціалізму розглядає поняття відповідальності, вибору, свободи, гуманності. У п'єсі «За зачиненими дверима» або «Виходу немає» можна простежити, як автор проводить своїх персонажів так само через поняття своєї філософії. Пекло – це інші, цими словами один з трьох персонажів Гарсен завершує п'єсу, кажучи це Естель та Інесс.
Постановка – дипломна робота Вікторії Мартинової. 

Коли: о 19:00.
Де: Dіalog Hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, за бажанням внесок 200 грн.

ТЕПЛИЙ ВЕЧІР

Мар’яна Савка та Тріо «Мар’яничі» – у Києві

Нова книжка віршів «Оптика Бога» – про людину у великому місті, про виклики, які їй доводиться приймати, про кордони і межі («тримай периметр», «не руш моїх кіл»), про наші інакшості і наші подібності. На презентації говоритимуть про те, що таке бути толерантним і потребувати толерантності до себе. Про сміливість і страхи. Про музику і мистецтво.  А другою частиною буде невеликий концерт Тріо «Мар‘яничі», в якому презентують киянам найдушевніші пісні і розкажуть про найсміливіші плани.

Коли: о 19:00.
Де: Urban Space 500, вул. Грінченка, 9.
Вхід вільний.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Ясуко Отані скрипка Японія, Симфонічний оркестр НФУ

Наступного року Ясуко Отані відзначатиме 45-ту річницю від моменту власного сценічного дебюту, є однією із провідних скрипалів Японії як за популярністю, так і за талантом. Вона відома тим, що «співає скрипкою». Оскільки, вражає глядачів яскравим сценічним амплуа, особливою теплотою та глибиною змісту під час виконання. Вона грає на скрипці 1708 року італійського майстра П’єтро Гварнері.
Від 2017 року вона щороку виступає в київській філармонії, а 2015 року Скрипковий концерт Петра Чайковського звучав у її виконанні під час гастролів філармонійного оркестру в Японії. Цього разу легендарний концерт Чайковського у такому ж складі звучатиме й в Києві.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 200 – 500 грн.

Перформативний концерт-дослідження RSA | Ricochet Ensemble

Відкрита презентація перформативного концерту сучасної академічної музики з елементами інструментального театру RSA від Ricochet Ensemble (Київ). Проєкт – це синтез слова, візуального ряду, живої акустичної музики та електронної обробки звуку. У проєкті група митців досліджує Respiratory sinus arrhythmia – варіабельність серцевого ритму у синхронності з диханням.

Коли: о 20:00.
Де: Сцена 6, вул. Васильківська, 1.
Вхід вільний, реєстрація.

Жадан і Собаки | Презентацiя альбому «Мадонна» у Києві

Жадан І Собаки презентують свій новий, п'ятий, студійний альбом «Мадонна». Над матеріалом музиканти працювали протягом останніх двох років, а сам альбом, схоже, стане для харків'ян етапним та визначальним. Принаймні, ті сингли, які музиканти встигли показати – «Бухло», «Кобзон» і «Тьолка барабанщика» – одразу ж пішли в широкі народні маси, створивши колективу репутацію крутої фестивальної команди, здатної розкачати будь-яку аудиторію.

Коли: о 20:00.
Де: клуб «Атлас», вул. Січових Стрільців, 37-41.
Вартість квитків: 400 грн.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Генетика гріха

Генетика гріха – це театралізована, популярна, і трохи наукова лекція про гріх, біологію та мистецтво. Генетики, культурологи, біологи і мистецтвознавці розкриють цю тему через призму людини, її таємних бажань і історію культури. Чи всі гріхи від лукавого або частина закодована в нашій ДНК? Релігія історія або наші предки передали ген гріха? Чи можна вилікувати себе від усіх цих бридко-солодких вад, і головне .. чи потрібно?

Коли: о 19:00.
Де: Klitschko Expo, вул. Вел. Васильківська, 55.
Вартість квитків: 399 грн.