Національний художній музей в Києві відкривається після реставрації

Національний художній музей в Києві відкривається після реставрації

Найближчої суботи, 23 листопада, Національний художній музей України відчиняється після чергового етапу ремонтно-реставраційних робіт. Працюватиме постійна експозиція на першому поверсі. 

Одразу ж стартує і музейний лекторій сезону 2019 – 2020. О 12:00 Надія Павліченко розкаже про київський колекціонерів Ханенків. А о 14:00 відбудеться лекція «Український портрет 16 – 18 століть» завідувачки відділом стародавнього мистецтва NAMU Галини Бєлікової.

Адреса музею: вул. М. Грушевського, 6.


Напередодні в музеї презентували очікуване видання - каталог "Явлення". З пам'ятками Братського монастиря відвідувачі музею вже мали змогу познайомитися на однойменній виставці, яка проходила в кінці 2018 - на початку 2019 року. Вперше після ліквідації монастиря його художні, історичні і церковні реліквії було представлено в єдиному просторі.

Завдяки підтримці Українського культурного фонду вийшов каталог виставки (дизайнери – Олег Грищенко і Олена Старанчук). У виданні викладено історію створення, побутування, реставрації і дослідження пам’яток Київського Братського Богоявленського монастиря. За підсумками досліджень окреслено місце ікони Братської Богоматері, історію становлення і поширення її іконографії в українських землях, роль іконографії в братському русі. Визначено ікони з іконостасу Богоявленського собору, виготовленого на замовлення Івана Мазепи, встановлено дату його виконання та подано короткий опис. Суттєвим результатом дослідження стало доповнення уявлень про Київську школу малярства кінця 17 століття. Ретельне дослідження здійснила Галина Бєлікова, завідувачка відділу стародавнього мистецтва Національного художнього музею України.

Наклад каталогу невеликий - всього 400 примірників. Вони розповсюджені по бібліотекам та спеціалізованим закладам.